Nejen čtyři kola. Pilot F1 Alonso koupil cyklistickou stáj

Radek Vičík Radek Vičík
2. 9. 2013 15:08
Formulový šampion Fernando Alonso zachránil před krachem španělskou profesionální cyklistickou stáj Euskaltel-Euskadi.
Fernando Alonso se stal majitelem cyklistické stáje Euskaltel-Euskadi.
Fernando Alonso se stal majitelem cyklistické stáje Euskaltel-Euskadi. | Foto: Reuters

Madrid - Formulový šampion Fernando Alonso koupil za šest milionů eur (asi 150 mil. Kč) španělskou profesionální cyklistickou stáj Euskaltel-Euskadi, čímž ji zachránil před krachem. Jezdec stáje Ferrari to oznámil v pondělí na svých oficiálních stránkách.

"Fernando Alonso si byl vědom současné situace španělské cyklistiky a hrozby definitivního zmizení týmu Euskaltel-Euskadi. Po řadě dní náročných a diskrétních jednání můžeme sdělit, že španělský sportovec dosáhl zásadní dohody a kupuje cyklistický tým, čímž zabránil jeho zániku," stojí v tiskovém prohlášení.

Neoficiálnímu národnímu týmu Baskicka hrozil po skončení této sezony po jubilejní 20. sezoně konec, protože přišel o titulárního sponzora a nového si nedokázal sehnat. Nejúspěšnější španělský automobilový závodník všech dob se navíc velmi dobře zná s lídrem týmu Samuelem Sánchezem.

Baskicko netáhne, šampion ano

Podle kuloárových informací Alonso přestěhuje stáj z Baskicka do své rodné Asturie a totálně promění její image. Navíc ve chvíli, kdy se ve spojitosti s celkem začne objevovat tak slavné a populární jméno, nebude jistě nouze o další sponzory.

Alonso tímto obchodem spojil svoji touhu prosadit se jako manažer i celoživotního koníčka. Jízda na kole totiž tvoří základ Španělovy fyzické přípravy.

V pondělní tiskové zprávě se nápadně zdůrazňuje „nulová tolerance“ dopingu, který mistr světa F1 z let 2005 a 2006 upřímně nesnáší. Naráží tím na skandál kolem Rusa Alexandera Serebrjakova, který měl v dubnu pozitivní nález a dostal okamžitý vyhazov.

Místo Red Bullu překvapení

Jezdec své fanoušky na chystanou akci upozornil už v neděli tajemným vzkazem na Twitteru: "Tyto dny budu mít důležitou zprávu."

Krátké sdělení rozpoutalo mezi novináři i fanoušky divoké spekulace o tom, že Alonso oznámí jméno svého budoucího parťáka ve Ferrari, další prodloužení kontraktu s týmem z Maranella, nebo dokonce přestup do Red Bullu.

Pilotu Ferrari patří v šampionátu F1 díky druhému místu v GP Belgie celkově také druhá pozice. Na lídra seriálu Sebastiana Vettela ovšem ztrácí už 46 bodů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy