Nejen čtyři kola. Pilot F1 Alonso koupil cyklistickou stáj

Radek Vičík Radek Vičík
2. 9. 2013 15:08
Formulový šampion Fernando Alonso zachránil před krachem španělskou profesionální cyklistickou stáj Euskaltel-Euskadi.
Fernando Alonso se stal majitelem cyklistické stáje Euskaltel-Euskadi.
Fernando Alonso se stal majitelem cyklistické stáje Euskaltel-Euskadi. | Foto: Reuters

Madrid - Formulový šampion Fernando Alonso koupil za šest milionů eur (asi 150 mil. Kč) španělskou profesionální cyklistickou stáj Euskaltel-Euskadi, čímž ji zachránil před krachem. Jezdec stáje Ferrari to oznámil v pondělí na svých oficiálních stránkách.

"Fernando Alonso si byl vědom současné situace španělské cyklistiky a hrozby definitivního zmizení týmu Euskaltel-Euskadi. Po řadě dní náročných a diskrétních jednání můžeme sdělit, že španělský sportovec dosáhl zásadní dohody a kupuje cyklistický tým, čímž zabránil jeho zániku," stojí v tiskovém prohlášení.

Neoficiálnímu národnímu týmu Baskicka hrozil po skončení této sezony po jubilejní 20. sezoně konec, protože přišel o titulárního sponzora a nového si nedokázal sehnat. Nejúspěšnější španělský automobilový závodník všech dob se navíc velmi dobře zná s lídrem týmu Samuelem Sánchezem.

Baskicko netáhne, šampion ano

Podle kuloárových informací Alonso přestěhuje stáj z Baskicka do své rodné Asturie a totálně promění její image. Navíc ve chvíli, kdy se ve spojitosti s celkem začne objevovat tak slavné a populární jméno, nebude jistě nouze o další sponzory.

Alonso tímto obchodem spojil svoji touhu prosadit se jako manažer i celoživotního koníčka. Jízda na kole totiž tvoří základ Španělovy fyzické přípravy.

V pondělní tiskové zprávě se nápadně zdůrazňuje „nulová tolerance“ dopingu, který mistr světa F1 z let 2005 a 2006 upřímně nesnáší. Naráží tím na skandál kolem Rusa Alexandera Serebrjakova, který měl v dubnu pozitivní nález a dostal okamžitý vyhazov.

Místo Red Bullu překvapení

Jezdec své fanoušky na chystanou akci upozornil už v neděli tajemným vzkazem na Twitteru: "Tyto dny budu mít důležitou zprávu."

Krátké sdělení rozpoutalo mezi novináři i fanoušky divoké spekulace o tom, že Alonso oznámí jméno svého budoucího parťáka ve Ferrari, další prodloužení kontraktu s týmem z Maranella, nebo dokonce přestup do Red Bullu.

Pilotu Ferrari patří v šampionátu F1 díky druhému místu v GP Belgie celkově také druhá pozice. Na lídra seriálu Sebastiana Vettela ovšem ztrácí už 46 bodů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 7 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy