Video: Po bizarní bouračce hvězd NASCAR těsně před cílem se radoval třetí vzadu

Radek Vičík Radek Vičík
3. 10. 2018 6:00
Fanoušci NASCAR viděli na Charlotte Motor Speedway chaotický závěr závodu, v němž neměl nikdo nic jistého.
Podívejte se, jak se ve finiši závodu NASCAR v Severní Karolíně vyřadili Jimmie Johnosn a Martin Truex junior. | Video: NASCAR

Concord - V černou můru pro vedoucí dvojici a sen pro za nimi jedoucího pilota. V to se v úplně poslední šikaně proměnil finiš nedělního závodu NASCAR na okruhu Charlotte Motor Speedway.

Aby se zpestřila vyřazovací část elitního Sprint Cupu, připravili letos na oválu ve městě Concord v Severní Karolíně část trati v jeho vnitřku. Okruhu, podobnému tomu pro F1 v Indianapolisu, začali říkat Roval.

A právě tento neúplný ovál byl svědkem nevídaného vyvrcholení závodu. Už už se zdálo, že si to o vítězství rozdá dvojice Martin Truex junior (obhájce titulu) a Jimmie Johnson (sedminásobný šampion NASCAR).

Jenže americký veterán dostal v závěrečné šikaně smyk, při němž s sebou vzal i nevinného Truexe. Pro triumf si díky tomu dojel překvapený Ryan Blaney. "Aby dva jezdci přede mnou bourali a já vyhrál, to jsem ještě nezažil," kroutil vítěz v cíli nevěřícně hlavou.

Oběť celé situace, Truex junior, zuřil. Ještě na trati si to s Johnsonem vyřídil - vrazil mu do auta. "Johnson to v nájezdu přehnal a odnesli jsme to oba. Ale tím se taky vyřadil z play-off," připomněl 38letý pilot, že jeho o pět let starší soupeř přišel o šanci být letošním šampionem. Truex junior mezi dvanáctkou zbývajících aspirantů na celkové vítězství zůstává.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy