Plameny, trať posetá vraky a kontroverzní finiš. To byl "Velký americký závod"

Plameny, trať posetá vraky a kontroverzní finiš. To byl "Velký americký závod"
Do té doby vedli zkušení piloti Brad Keselowski a Joey Logano. Jenže právě oni se stali obětí této kolize...
...a z triumfu se radoval ten třetí vzadu. Přitom Michael McDowell při svém 358. startu vyhrál podnik elitní kategorie NASCAR, Sprint Cupu, vůbec poprvé.
A byl to hned "Velký americký závod", jak se tradičnímu únorovému otevření sezony na floridském oválu říká.
Jenže oba piloti stáje Penske, Keselowski  i Logano, byli na slavícího McDowella naštvaní. Podle nich právě on celou melu zavinil tím, jak klepl do zadního nárazníku Loganova Fordu.
Foto: Reuters
Reuters rav NASCAR Media / Getty Images, Reuters, rav
17. 2. 2021 20:01
Prohlédněte si fotografie z nejslavnějšího závodu série NASCAR, Daytona 500. Letos byl plný napětí, bouraček a emocí.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy