"Poslali mě do Gulagu." Pilot NASCAR zkolaboval v cíli závodu, zmohlo ho vedro

rav rav
8. 6. 2020 20:00
I když jezdec NASCAR Bubba Wallace v neděli v Atlantě nezajel zrovna životní závod, v cíli byly kamery namířeny právě na něj. 26letý jezdec po závodě na 500 mil v boxech zkolaboval.
Pilot NASCAR Bubba Wallace
Pilot NASCAR Bubba Wallace | Foto: Reuters

Rodák z Alabamy se po podniku Honor Quik Trip 500 vysoukal z posledních sil  z auta. V úporném horku si na chvíli sedl, pak se zase zvedl a během pár chvil zemdlelý padl do náručí mechaniků.

Jezdec Chevroletu s číslem 41, jemuž patřila konečná 21. pozice, se rychle otřepal a neodmítl ani krátký rozhovor. "Už jsem v pohodě. Byl to dlouhý závod. Asi jsem moc rychle postavil," řekl Jamie Littleové, reportérce televize Fox Sports.

Pak ale začal mumlat cosi nesrozumitelného a z nepřítomného výrazu očí bylo možné vyčíst, že tak úplně neví, kde je. Wallace proto raději zamířil do zdravotního střediska v areálu oválu Atlanta Motor Speedway.

Ještě večer po závodě pilot na twitteru potvrdil, že už je v pořádku. "Poslali mě do Gulagu," žertoval s odkazem na vězeňskou pevnost ve hře Call of Duty, v níž mají hráči šanci znovu si vybojovat návrat na bitevní pole.

Wallace, jenž je jediným závodníkem tmavé pleti v aktuálním poli NASCAR, odjel v barvách týmu Richard Petty Motorsports zatím všech deset letošních závodů elitního Sprint Cupu. Dvakrát se umístil v top 10 a v průběžném pořadí mu patří 22. pozice.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy