Na Rallye Bohemia vede favorit Kresta, v závěsu je Pech

Red Spo
4. 7. 2008 22:43
Průběžné výsledky: 1.Kresta, 2. Pech, 3. Valoušek
Roman Kresta ve voze Mitsubishi Lancer EVO IX
Roman Kresta ve voze Mitsubishi Lancer EVO IX | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Mladá Boleslav - Sedmým podnikem pokračuje mezinárodní mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Po šesti rychlostních zkouškách vede na Rallye Bohemia favorizovaný Roman Kresta.

V těsném závěsu se však drží Václav Pech. Třetí místo zatím okupuje další Mitsubishi Pavla Valouška.

Závod pokračuje v sobotu dalšími osmi rychlostními zkouškami, během kterých se bude Pech snažit smazat nepatrné třívteřinové manko na dosavadního lídra.

Pokud naopak Kresta prvenství udrží, připíše si na Rallye Bohemia už šestý titul. Do vedení se dostal hned na začátku pátečních jízd a první místo zatím stále drží.

Průběžné výsledky:
1. Kresta (Mitsubishi Lancer Evo IX) 35:41,5
2. Pech (Mitsubishi Lancer Evo IX) -3,2
3. Valoušek (Mitsubishi Lancer Evo IX) -51,4
4. Tarabus (Fiat Grande Punto S2000) -58,3
5. Trojan (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:04,1
6. Odložilík (Peugeot 207 S2000) -1:05,8
7. Orsák (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:17,1
8. Votava (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:17,9
9. Jelínek (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:22,2
10. Štajf (Subaru Impreza  Sti) -1:23,4

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy