Na Grand Prix České republiky 2012? Do Brna

Ilona Víchová
26. 9. 2011 9:58
Brno je předběžně zapsáno v kalendáři MotoGP 2012
Foto: Reuters

Ani v příštím roce nebudou na okruhu v Brně chybět jezdci MotoGP. Česká republika splnila základní podmínku pro to, aby se MotoGP konalo i v roce 2012 na půdě České republiky.

Brněnský okruh je zapsán do provizorního kalendáře, ale už to je dobrá zpráva pro milovníky tohoto sportu. Brno nyní ale musí doložit, jak dopadl letošní ročník z hlediska hospodářského výsledku, a to se pořadatelé dozví během měsíce. Pokud se podaří získat podporu z veřejných zdrojů, jako tomu bylo letos díky ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, pojede se Grand Prix České republiky o týden později než tomu bylo letos - 24. - 26. srpna. Definitivně se o Masarykově okruhu rozhodne přibližně za měsíc.

 

Právě se děje

před 27 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy