Na Grand Prix České republiky 2012? Do Brna

Ilona Víchová
26. 9. 2011 9:58
Brno je předběžně zapsáno v kalendáři MotoGP 2012
Foto: Reuters

Ani v příštím roce nebudou na okruhu v Brně chybět jezdci MotoGP. Česká republika splnila základní podmínku pro to, aby se MotoGP konalo i v roce 2012 na půdě České republiky.

Brněnský okruh je zapsán do provizorního kalendáře, ale už to je dobrá zpráva pro milovníky tohoto sportu. Brno nyní ale musí doložit, jak dopadl letošní ročník z hlediska hospodářského výsledku, a to se pořadatelé dozví během měsíce. Pokud se podaří získat podporu z veřejných zdrojů, jako tomu bylo letos díky ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, pojede se Grand Prix České republiky o týden později než tomu bylo letos - 24. - 26. srpna. Definitivně se o Masarykově okruhu rozhodne přibližně za měsíc.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy