Kornfeilovi ani Hanikovi kvalifikace v Mugellu nevyšla

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 21. 5. 2016 16:23
Jakub Kornfeil na Hondě obsadil v kvalifikaci třídy Moto3 v Mugellu 16. místo, Karel Hanika sedle Mahindry byl ještě o tři místa horší.
Jakub Kornfeil na Hondě třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na Hondě třídy Moto3. | Foto: Gold & Goose Photography

Mugello -Dnešní  kvalifikace třídy Moto3 na Velkou cenu Itálie silničních motocyklů českým jezdcům nevyšla, Jakub Kornfeil na Hondě obsadil 16. místo, Karel Hanika  sedle Mahindry byl ještě o tři místa horší.

Pro start zítřejší Grand Prix to znamená, že Konrfeil bude stát až šesté řadě a Hanika v řadě číslo sedm.

O drama v "kolibří" třídě se postavil domácí Niccolo Antonelli, jenž svoji motorku rozbil o svodidla.

Antonelliho havárie:

Pro pole position ve třídě MotoGP s k velkému jásotu domácích fanoušků dojel Valentino Rossi na Hondě, který o pouhých 94 tisícin vteřiny porazil Španěla Mavericka Viňalese se Suzuki, jenž bude od příští sezony jeho týmovým kolegou u Yamahy. Pestrou první startovní řadu doplní dnes třetí Andrea Iannone s Ducati.

Ve třídě Moto2 zajel nejlepší čas Brit Sam Lowes, jenž také těsně zdolal Takaaki Nakagamiho z Finska.

Kvalifikace na Velkou cenu Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Fenati 1:57,289, 2. Migno (oba It./KTM) -0,297, 3. Pawi (Malaj./Honda) -0,316, ...16. Kornfeil (ČR/Honda) -1,086, 19. Hanika (ČR/Mahindra) -1,205.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 1:51,965, 2. Nakagami (Jap./Kalex) -0,047, 3. Baldassarri (It./Kalex) -0,123.

MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 1:46,504, 2. M. Viňales (Šp./Suzuki) -0,094, 3. Iannone (It./Ducati) -0,103.