Seznamte se: Toto jsou Hansenovi. Rallyekrosová rodina, která si brousí zuby na dvacátý titul

Rodinný klan Hansenů v akci. Ttitulů mají víc než všichni jejich soupeři v MS v rallyekrosu dohromady.
25letý Timmy Hansen je starší, ale na titul ještě čeká. Předloni byl blízko tomu světovému, ovšem porazil ho legendární Petter Solberg.
To o šest let mladší Kevin Hansen je už trojnásobným mistrem Evropy a v 17 letech a 6 měsících se v závěrečném podniku sezony 2015 stal nejmladším pilotem zatím mladé historie světového šampionátu v rallyekrosu.
Oba bratři se letos sešli nejen v jednom týmu (že od začátku kariéry jezdí pod hlavičkou Teamu Peugeot-Hansen, je snad jasné), ale i v jednom šampionátu. A to hned v tom světovém.
Tam totiž Hansenova stáj patří mezi ty nejprominentnější. V hodnocení týmů nikdy nebyla horší než třetí a předloni stájové soutěžení vyhrála.
Foto: Jindřich Lasík
Radek Vičík Jindřich Lasík, Radek Vičík
31. 5. 2017 22:20
Podívejte se spolu s námi do zákulisí světového šampionátu v rallyekrosu, v němž už druhou generaci sbírá úspěchy švédský klan Hansenů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy