Superbiky slaví: návrat krále, krásky i boj o prestiž

Světový šampionát superbiků slaví na začátku sezony na ikonické trati v Australském Phillip Islandu svůj 25. start  Jaké byly ty dlouhé roky atraktivního seriálu? Podívejte se v naší galerii.
V roce 1988 odstartoval prvním ročníkem světový šampionát superbiků, který se vždy snažil vymanit ze stínu slavnějšího mistrovství světa silničních motocyklů. Nikdy se to úplně nepovedlo a teď má dokonce stejného promotéra. Nahlédněte s námi do superbikové minulosti i současnosti, k níž patří i oslavy 25 let na slavném Phillip Islandu.
Jako každý seriál, má i MS superbiků své legendy. Mezi ty největší patří Australan Troy Bayliss, jenž v sedle Ducati získal tři tituly mistra světa. Ten poslední v roce 2008 ve své závěrečné sezoně.
Tedy on si Bayliss jen myslel, že končí, protože symbolicky doma a 25 let po startu seriálu se znovu objeví za řídítky superbikového speciálu. Ducati se zranil tovární jezdec Davide Giugliano, a tak na australském okruhu Phillip Island za něj zaskočí 45letá hvězda. Bayliss samozřejmě pojede se svým legendárním číslem 21.
Kolem hvězd světového šampionátu se na každém okruhu točí zástupy krásný žen a dívek.
Foto: WSBK
Radek Vičík Radek Vičík
20. 2. 2015 6:30
Světový šampionát superbiků slaví na začátku sezony na ikonické trati v Australském Phillip Islandu svůj 25. start Jaké byly ty dlouhé roky atraktivního seriálu? Podívejte se v naší galerii.
 

Právě se děje

Další zprávy