Zběsilý motokárista napadl soupeře na trati i v boxech. Šampion F1 chce tvrdý trest

Radek Vičík Radek Vičík
5. 10. 2020 19:00
Italský motokárista Luca Corberi neudržel nervy na uzdě a po havárii hodil po soupeři kus blatníku. Pak se vzteklý procházel po trati. Mistr světa formule 1 Jenson Button pro něj žádá doživotní zákaz závodění.
Italský motokárista Luca Corberi hodil po soupeři kus blatníku, poté se procházel po trati. | Video: Youtube.com

Až do devátého kola finále závodu třídy KZ v rámci světového šampionátu mohl Corberi snít svůj sen o velkém úspěchu na dráze, která patří jeho otci. Pak ale došlo ke kolizi s krajanem Paolem Ippolitem a domácí pilot skončil mimo trať. Oba pak byli po závodě diskvalifikováni.

Jenže to byl v neděli v Lonatu ten nejmenší problém. 23letého závodníka chytl amok. Vzal utržený kus blatníku a mrštil s ním na trať po svém rivalovi, který stále pokračoval v závodě. Pak se celý rozlícený vydal přímo přes trať do boxů. Absolutně nebral ohled na to, že ho mohl některý z jezdců přejet.

Souboj na trati měl ještě dohru v depu. Corberi a ještě jeden člen jeho týmu (jímž měl být dokonce sám majitel okruhu, tedy jeho otec) napadli Ippolita, což skončilo hromadnou bitkou.

Dění v motokárovém šampionátu se rázem stalo hitem sociálních sítí. Podle bývalého pilota formule 1 Jensona Buttona se tak italský pilot připravil o další kariéru.

"Dnes na mistrovství světa v motokárách Luca Corberi definitivně přišel o jakoukoliv šanci být automobilovým závodníkem. Jeho tátovi patří ta trať a je vidět, jak jiného chlapíka drží u zdi. Prosím o doživotní zákaz (působení v motorsportu) pro oba tyto idioty," napsal mistr světa F1 z roku 2009.

Oba Corberiové se mají asi na co těšit. Felipe Massa, šéf motokárového úseku Mezinárodní automobilové federace (FIA), slibuje drakonické tresty. "Musí čelit následkům," řekl další bývalý jezdec formule 1.

Luca Corberi se následně omluvil a prohlásil, že už nikdy nebude závodit. To mu ale může stoprocentně "zajistit" už navrhovaný doživotní zákaz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Cenu Arnošta Lustiga získá zakladatel Člověka v tísni Šimon Pánek

Cenu Arnošta Lustiga, kterou její laureáti dostávají za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, obdrží tuto středu výkonný ředitel a zakladatel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek. V České televizi to řekl předseda výboru ceny kardiochirurg Jan Pirk. Cena se udílí každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se obdobným způsobem jako spisovatel Arnošt Lustig příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot. V minulosti ji získali například chirurg Pavel Pafko, biskup Václav Malý nebo hlasatelka Kamila Moučková.

Šimon Pánek byl v roce 1989 jedním z výrazných studentských vůdců sametové revoluce a krátce zasedl i v parlamentu. Před politikou dal ale přednost charitativní činnosti, začal se věnovat projektům humanitární a rozvojové pomoci a stál u zrodu společnosti Člověk v tísni. Dnes je stále ředitelem této největší středoevropské organizace svého druhu, která působila v mnoha krizových a válečných oblastech.

Podle Pirka Šimon Pánek splňuje všechna čtyři kritéria - lidskost, spravedlnost, odvahu a statečnost - zcela jednoznačně. "Nedá se nic vypíchnout, protože oni často poskytují pomoc v zemích po přírodních katastrofách, ve válečných konfliktech, na těch nejzapadlejších koutech světa a k tomu všemu je potřeba všechny ty čtyři vlastnosti," podotkl Pirk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Finále Východní konference NBA otevřelo lépe Miami, zdolalo Boston

Basketbalisté Miami uspěli v prvním utkání finále Východní konference NBA, v němž na domácí palubovce porazili Boston 118:107. Hvězdou duelu byl zkušený křídelník Jimmy Butler, jenž nastřílel 41 bodů, když trefil mimo jiné 17 z 18 trestných hodů, a přidal také devět doskoků a pět asistencí. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání se tak floridský celek a nasazená jednička konference ujal vedení 1:0.

Aktualizováno před 2 hodinami

V Praze se zřítila část domu, v sutinách nikdo nebyl

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě zasahovali hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy vycvičenými na vyhledávání osob. Na Twitteru to uvedli pražští hasiči. Stav domu prověřil statik, přijel také vyprošťovací kontejner.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Ulici policisté uzavřeli. "Před 23:00 jednotky hasičů opustily místo a vrátily se zpět na své základny. Z důvodu špatné stability objektu zůstala ulice i po odjezdu hasičů stále uzavřena," sdělil pozdě večer Daniel Fík z pražského hasičského sboru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy