Zběsilý motokárista napadl soupeře na trati i v boxech. Šampion F1 chce tvrdý trest

Radek Vičík Radek Vičík
5. 10. 2020 19:00
Italský motokárista Luca Corberi neudržel nervy na uzdě a po havárii hodil po soupeři kus blatníku. Pak se vzteklý procházel po trati. Mistr světa formule 1 Jenson Button pro něj žádá doživotní zákaz závodění.
Italský motokárista Luca Corberi hodil po soupeři kus blatníku, poté se procházel po trati. | Video: Youtube.com

Až do devátého kola finále závodu třídy KZ v rámci světového šampionátu mohl Corberi snít svůj sen o velkém úspěchu na dráze, která patří jeho otci. Pak ale došlo ke kolizi s krajanem Paolem Ippolitem a domácí pilot skončil mimo trať. Oba pak byli po závodě diskvalifikováni.

Jenže to byl v neděli v Lonatu ten nejmenší problém. 23letého závodníka chytl amok. Vzal utržený kus blatníku a mrštil s ním na trať po svém rivalovi, který stále pokračoval v závodě. Pak se celý rozlícený vydal přímo přes trať do boxů. Absolutně nebral ohled na to, že ho mohl některý z jezdců přejet.

Souboj na trati měl ještě dohru v depu. Corberi a ještě jeden člen jeho týmu (jímž měl být dokonce sám majitel okruhu, tedy jeho otec) napadli Ippolita, což skončilo hromadnou bitkou.

Dění v motokárovém šampionátu se rázem stalo hitem sociálních sítí. Podle bývalého pilota formule 1 Jensona Buttona se tak italský pilot připravil o další kariéru.

"Dnes na mistrovství světa v motokárách Luca Corberi definitivně přišel o jakoukoliv šanci být automobilovým závodníkem. Jeho tátovi patří ta trať a je vidět, jak jiného chlapíka drží u zdi. Prosím o doživotní zákaz (působení v motorsportu) pro oba tyto idioty," napsal mistr světa F1 z roku 2009.

Oba Corberiové se mají asi na co těšit. Felipe Massa, šéf motokárového úseku Mezinárodní automobilové federace (FIA), slibuje drakonické tresty. "Musí čelit následkům," řekl další bývalý jezdec formule 1.

Luca Corberi se následně omluvil a prohlásil, že už nikdy nebude závodit. To mu ale může stoprocentně "zajistit" už navrhovaný doživotní zákaz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy