Finále sezony MotoGP začal nejrychleji Lorenzo, Rossi byl pátý

Aktualizováno 6. 11. 2015 16:15
Motocyklisté dnes ve Valnecii odjeli první dva tréninky na poslední Velkou cenu sezony. V ostře sledované třídě MotoGP byl nejrychlekší Jorge Lorenzo, lídr seriálu Valentino Rossi obsadil páté místo.
Jorge Lorenzo.
Jorge Lorenzo. | Foto: Yamaha Racing

Valencie - Do rozhodujícího závodního víkendu světového šampionátu silničních motocyklů třídy MotoGP vstoupil dnes ve Valencii lépe Jorge Lorenzo. Domácí jezdec, jemuž zatím v průběžném pořadí patří druhá příčka byl v konečném hodnocení obou dnešních tréninků nejrychlejší.

Jeho týmový kolega a lídr seriálu Valentino Rossi byl pátý se ztrátou 364 tisícin vteřiny. Mezi oba piloty Yamahy se po porovnání času z dopoledního i odpoledního měřeného tréninku vešli Marc Marquez a Dani Pedrosa na Hondě a Andrea Iannone v sedle Ducati.

Rossi vede šampionát o sedm bodů. ale do Velké ceny Valencie po trestu za kolizi s Marquezem v předchozím závodě v Malajsii (video najdete ZDE) bude muset startovat z poslední pozice.

Dramatické vyvrcholení letošní sezony MotoGP můžete sledovat v neděli od 14:00 hodin sledovat živě v našem online přenosu ZDE.

Ve třídě Moto3 dnes z dua českých zástupců lépe zajel Jakub Kornfeil, jemuž v kombinovaném pořadí patří 12. pozice se ztrátou čtyř desetin vteřin na dnes vítězného lídra seriálu Dannyho Kenta. Karel Hanika byl devatenáctý (-0,620).

Tréninky na Velkou cenu Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů (kombinované časy po dvou jízdách):

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 1:39,930, 2. I. Viňales (Šp./KTM) -0,036, 3. Ono (Jap./Honda) -0,085, ...12. Kornfeil -0,404, 19. Hanika (oba ČR/KTM) -0,620.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:31,111, 2. M. Márquez -0,139, 3. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,266.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 1:35,560, 2. Lowes (Brit./Speed Up) -0,201, 3. Rabat (Šp./Kalex) -0,274.