25 vyvolených MotoGP: Rossi, Marquez i Abraham

Seznamte se s pětadvacítkou odvážných mužích na dvou kolech, kteří budou od nedělní GP Kataru bojovat o body v elitní motocyklové třídě, MotoGP.
Jak se už stává v motoristických disciplínách pomalu pravidlem, ani letos neuvidíme na startovním roštu MotoGP jezdce s číslem jedna. Už druhý rok po sobě bude titul obhajovat fenomenální španělský mladík Marc Marquez (číslo 93), který je na nejlepší cestě dál lámat jeden rekord šampionátu za druhým. S kým se letos jezdec Hondy na osmnácti okruzích v rámci MS utká, to se dozvíte z dalších fotografií.
Síle Yamahy věří i druhý tovární pilot, Jorge Lorenzo (99). Tituly mistra světa MotoGP bral sice zatím jen v sudých letech, ale proč to nezlomit právě v sezoně 2015?
"Velkou čtyřku" uzavírá Dani Pedrosa (26) z Hondy. Díky španělskému sponzorovi Repsol má v tovární stáji natolik neotřesitelné postavení, že v ní vydržel bez zisku titulu už od roku 2006. Ve 29 letec je ovšem na čase, aby se "korunní princ" MotoGP konečně proměnil v krále.
Japonskou nadvládu by konečně po osmi letech opět prorazila italská Ducati. Andreu Doviziosa (04) čeká už třetí sezona ve stáji Ducati Team. Italský jezdec sebevědomě prohlašuje, že letošní Ducati GP15 je lepší než "titulová" motorka Caseyho Stonera z roku 2007.
Foto: Yamaha Racing
Sport Sport
25. 3. 2015 14:46
Seznamte se s pětadvacítkou odvážných mužů na dvou kolech, kteří budou od nedělní GP Kataru bojovat o body v elitní motocyklové třídě, MotoGP.

Více o motocyklových závodech čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 51 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy