Zlomená žebra, proražená plíce. Biaggi už se po těžké havárii zotavuje doma

ČTK ČTK
28. 6. 2017 7:35
Max Biaggi po tvrdém pádu posdtoupil dvě operace, nyní už byl propuštěn do domácího léčení.
Max Biaggi
Max Biaggi | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Řím - Dvojnásobný mistr světa v závodech superbiků Max Biaggi opustil 18 dnů po vážném zranění v tréninku disciplíny supermoto nemocnici a dál se bude zotavovat doma. Italský jezdec byl od 9. června hospitalizován na římské klinice San Camillo poté, co si při havárii na okruhu Sagittario ve městě Latina zlomil jedenáct žeber a pravou klíční kost. Utrpěl také vážné zranění plic a podstoupil dvě operace.

Teprve v pondělí, v den svých 46. narozenin, byl Biaggi propuštěn z jednotky intenzivní péče a o den později už zamířil domů. "Jsem šťastný, že jdu domů," svěřil se novinářům Biaggi, šampion superbiků z let 2010 a 2012 a čtyřnásobný mistr světa silniční kubatury do 250 ccm.

Před nemocnicí čelil i dotazům, zda ještě bude závodit. "Nepřemýšlel jsem o tom. Možná ano, možná ne. Teď je nejdůležitější dát se do pořádku," řekl jezdec, který s motocyklovou kariérou na silnici skončil už v roce 2012.

 

Právě se děje

před 3 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 25 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy