Zlatou přílbu si z Pardubic znovu odveze Doyle, Milík ve finále chyběl

ČTK ČTK
6. 10. 2019 16:39
Loňské vítězství v 71. ročníku plochodrážního závodu Zlatá přilba v Pardubicích obhájil Australan Jason Doyle. V šestičlenném finále skončili za mistrem světa z roku 2017 Lotyš Andžejs Lebeděvs a Polák Patryk Dudek.
Jason Doyle bude mít doma už druhou Zlatou přilbu.
Jason Doyle bude mít doma už druhou Zlatou přilbu. | Foto: ČTK

Předloňský vítěz Václav Milík byl jako nejlepší z českých závodníků jedenáctý.

Po 90 letech od úvodního ročníku tradičního závodu se Doyle stal osmým jezdcem ve Zlaté přilbě, který dokázal vítězství obhájit. Povedlo se mu to navíc v den jeho 34. narozenin.

Posledním plochodrážníkem, kterému se podařil stejný kousek, byl Doyleův krajan Leigh Adams, který v letech 1999 až 2001 vyhrál dokonce třikrát po sobě.

Z jízd ve vylučovacích skupinách se do čtvrtfinálové fáze dokázali vedle nasazených Milíka a mladého Jana Kvěcha probít ještě dva čeští jezdci Josef Franc a Zdeněk Simota.

Do semifinále ale proklouzl pouze Milík. Po dvou třetích místech šel s nadějí na postup i do závěrečné třetí jízdy své semifinálové skupiny, ale dojel až čtvrtý, což bylo na finále málo. V malém finále skončil Milík pátý.

Zlatá přilba, 71. ročník mezinárodního závodu na ploché dráze v Pardubicích:

Velké finále: 1. Doyle (Austr.), 2. Lebeděvs (Lot.), 3. Dudek (Pol.), 4. Fricke (Austr.), 5. Lindbäck (Švéd.), 6. J. Holder (Austr.).

Malé finále: 1. Vaculík (SR), 2. Žagar (Slovin.), 3. Ch. Holder (Austr.), 4. Kulakov (Rus.), 5. Milík (ČR), 6. Aarnio (Fin.).

 

Právě se děje

Další zprávy