Zemřel Roman Matoušek, populárnímu závodníkovi na ploché dráze bylo 55 let

rav rav
9. 1. 2020 20:25
Ve věku 55 let ve středu zemřel bývalý úspěšný plochodrážní jezdec Roman Matoušek.
Druhý Roman Matoušek, vítěz závodu Per Jonsson ze Švédska a Jeremy Doncaster z Velké Británie na stupních vítězů Zlaté přilby Československa 1988.
Druhý Roman Matoušek, vítěz závodu Per Jonsson ze Švédska a Jeremy Doncaster z Velké Británie na stupních vítězů Zlaté přilby Československa 1988. | Foto: ČTK

O úmrtí bývalého československého reprezentanta informoval Kladenský deník.

Matoušek zažil nejlepší éru ve druhé polovině 80. let minulého století. Ve světovém finále roku 1988 obsadil sedmé místo, ve stejné sezoně a o rok později byl druhý ve Zlaté přilbě v Pardubicích. Světová finále jel rovněž na ledové i dlouhé dráze.

Rodák ze Slaného měl doma titul evropského šampiona na travnaté dráze a v mistrovství světa dvojic skončil s Antonínem Kasperem v roce 1986 na 3. místě.

Mezi fanoušky velmi oblíbený závodník Rudé hvězdy Praha vyhrál roku 1988 domácí titul mezi jednotlivci. V prestižní britské lize hájil barvy týmů Ipswich Witches, Coventry Bees a Sheffield Tigers.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Čeští skokani jsou v polovině závodu SP v Zakopaném sedmí

Čeští skokani na lyžích potvrdili v prvním kole závodu družstev v Zakopaném nadějné výkony z páteční kvalifikace jednotlivců a před finále figurují na průběžném sedmém místě. V úvodní týmové soutěži sezony Světového poháru ve Wisle se na konci listopadu do finálové osmičky nevešli.

Viktor Polášek skočil v úvodní sérii 116 metrů, Filip Sakala přidal 123 a Vojtěch Štursa 121,5. Roman Koudelka pak v posledním kole doletěl na 129 metrů a posunul český tým na sedmé místo před Švýcary.

Z první příčky jdou do finále Němci, před olympijskými šampiony z Norska mají náskok 20,2 bodu. Rakušané, kteří vyhráli závod ve Wisle, jsou těsně čtvrtí za Slovinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy