Zemřel Roman Matoušek, populárnímu závodníkovi na ploché dráze bylo 55 let

rav rav
9. 1. 2020 20:25
Ve věku 55 let ve středu zemřel bývalý úspěšný plochodrážní jezdec Roman Matoušek.
Druhý Roman Matoušek, vítěz závodu Per Jonsson ze Švédska a Jeremy Doncaster z Velké Británie na stupních vítězů Zlaté přilby Československa 1988.
Druhý Roman Matoušek, vítěz závodu Per Jonsson ze Švédska a Jeremy Doncaster z Velké Británie na stupních vítězů Zlaté přilby Československa 1988. | Foto: ČTK

O úmrtí bývalého československého reprezentanta informoval Kladenský deník.

Matoušek zažil nejlepší éru ve druhé polovině 80. let minulého století. Ve světovém finále roku 1988 obsadil sedmé místo, ve stejné sezoně a o rok později byl druhý ve Zlaté přilbě v Pardubicích. Světová finále jel rovněž na ledové i dlouhé dráze.

Rodák ze Slaného měl doma titul evropského šampiona na travnaté dráze a v mistrovství světa dvojic skončil s Antonínem Kasperem v roce 1986 na 3. místě.

Mezi fanoušky velmi oblíbený závodník Rudé hvězdy Praha vyhrál roku 1988 domácí titul mezi jednotlivci. V prestižní britské lize hájil barvy týmů Ipswich Witches, Coventry Bees a Sheffield Tigers.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy