Závod Moto2 v Brně byl přerušen kvůli dešti. Ve zkrácené verzi potom dominoval Lüthi

Aktualizováno 6. 8. 2017 14:38
Švýcarský jezdec Thomas Lüthi vyhrál závod Velké ceny České republiky v Brně v kategorii Moto2. Po osmi kolech byl závod přerušen a po přezutí pokračoval jen na šest kol. Karel Hanika skončil dvaadvacátý.
Thomas Lüthi slaví vítězství ve zkráceném závodě Moto2 v Brně.
Thomas Lüthi slaví vítězství ve zkráceném závodě Moto2 v Brně. | Foto: Jiří Šimeček

Brno - Závod motocyklového mistrovství světa třídy Moto2 v Brně, který byl kvůli dešti přerušen, vyhrál Švýcar Thomas Lüthi před Španělem Alexem Márquezem. Český jezdec Karel Hanika, jenž startoval poprvé v sezoně na divokou kartu, obsadil 22. místo.

Závod Moto2 zdramatizovala dešťová přeháňka. Kvůli ní byl v osmém kole "suchý závod" po pádu Němce Sandro Cortese přerušen. Pořadí při restartu určilo po přezutí na mokré pneumatiky sedmé kolo, v němž projel cílem první při svém jubilejním 200. startu v MS Ital Mattia Pasini. Toho ale potkala smůla, když v pokračování závodu hned v prvním kole upadl a z boje odstoupil. Do sprintu na šest kol vstoupil suverénně Lüthi, jenž se po bleskovém startu vyhoupl ze sedmého místa do čela a první pozici udržel až do cíle.

"Už ranní zahřívací trénink, jehož poslední dvě kola se jela na mokré trati, mi dodal jistotu. Důležitý byl dobrý start, který byl klíčem k úspěchu," uvedl Lüthi.

Hanika sice nezasáhl do bojů o body, se svým vystoupením byl ale spokojený. Prakticky až v pátečním tréninku se totiž začal seznamovat s motocyklem a pneumatikami pro MS. "Oproti začátku byl rozdíl velký. V kvalifikaci o 2,2 vteřiny a v závodě jsem dojel za skupinkou, kousek od bodů. Bylo to ale samozřejmě tím, že závod byl krátký," řekl Hanika. "Jsem hlavně rád, že jsem nejezdil poslední. S klukama jsem závodil, udělal nějaké předjetí a bojoval s nimi," dodal spokojeně.

Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 13:39,036, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -4,991, 3. Oliveira (Portug./KTM) -6,983, 4. Marini (It./Kalex) -9,190, 5. Vierge (Šp./Tech3) -11,064, 6. Corsi (It./Speed) -15,779, …22. Hanika (ČR/Kalex) -28,167.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 18 závodů): 1. Morbidelli (It./Kalex) 182, 2. Lüthi 165, 3. Á. Márquez 133, 3. Oliveira 133, 5. Bagnaia 87, 6. Pasini (oba It./Kalex) 73.