Woffinden je potřetí mistrem světa na ploché dráze

ČTK ČTK
6. 10. 2018 23:00
Václav Milík v Toruni obsadil 14. místo a celkově mu patří sedmnáctá příčka.
Foto: Jiří Šimeček

Toruň - Brit Tai Woffinden se stal potřetí mistrem světa na ploché dráze. V Toruni dnes zvítězil v závěrečné Grand Prix sezony a šampionát ovládl o 10 bodů před Polákem Bartoszem Zmarzlikem.

Podruhé se v letošním seriálu představil Václav Milík, který dostal šanci jako náhradník při zranění britského jezdce Craiga Cooka. Na polské dráze vybojoval pět bodů a obsadil 14. místo. V květnu na pražské Markétě skončil Milík jedenáctý.

Woffinden v desáté Grand Prix sezony udržel náskok deseti bodů před Zmarzlikem a navázal na tituly z let 2013 a 2015. Osmadvacetiletý jezdec se stal prvním Britem, který dokázal v šampionátu zvítězit třikrát. Překonal dvojnásobné mistry světa Freddieho Williamse a Petera Cravena.

Ve finále v Toruni zvítězil Woffinden před ruskou dvojicí Arťom Laguta, Emil Sajfutdinov a připsal si čtvrtý triumf v sezoně. K tomu byl jednou druhý a jednou třetí.

Grand Prix Polska, závěrečný závod MS na ploché dráze v Toruni:

1. Woffinden (Brit.), 2. Laguta, 3. Sajfutdinov (oba Rus.), 4. Iversen (Dán.), …14. Milík (ČR).

Konečné pořadí (po 10 závodech): 1. Woffinden 139, 2. Zmarzlik (Pol.) 129, 3. Lindgren (Švéd.) 109, …17. Milík 11.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy