Salač si vylepšil sezonní maximum. V San Marinu odstartuje ze čtvrté řady

Aktualizováno 12. 9. 2020 16:42
Motocyklový závodník Filip Salač obsadil v kvalifikaci Velké ceny San Marina desáté místo, a o dvě příčky si tak vylepšil sezonní maximum z předchozí Grand Prix Štýrska.
Filip Salač na Hondě třídy Moto3 (2020)
Filip Salač na Hondě třídy Moto3 (2020) | Foto: Red Bull Content Pool

Ve třídě Moto3 odstartuje v Misanu do nedělního závodu ze čtvrté řady a pokusí se navázat na bodované umístění z předchozího podniku.

Na nejrychlejšího Japonce Aie Oguru, druhého muže průběžného pořadí, dnes Salač ztratil půl sekundy.

Osmnáctiletý český závodník ukončil ve Štýrsku černou sérii bez bodů po koronavirové pauze. Na okruhu ve Spielbergu obsadil před třemi týdny 12. místo. Předtím bodoval jen v březnu osmým místem v úvodní Grand Prix Kataru, po které byla sezona na více než čtyři měsíce přerušena.

V královské kubatuře MotoGP kralovala značka Yamaha. V novém rekordu kola 1:31,411 si druhou pole position v sezoně zajistil Maverick Viňales. Před fanoušky, kteří byli za mimořádných opatření na tribunu vpuštěni poprvé po koronavirové pauze, porazil Franca Morbidelliho o 0,312 sekundy.

Ze třetího místa odstartuje lídr seriálu Fabio Quartararo, čtvrtý byl sedminásobný šampion Valentino Rossi. Čtyři Yamahy se v čele startovního roštu seřadí vůbec poprvé.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Ogura (Jap./Honda) 1:42,403, 2. Rodrigo (Arg./Honda) -0,016, 3. Suzuki (Jap./Honda) -0,031, …10. Salač (ČR/Honda) -0,505.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 1:36,170, 2. Gardner (Austr./Kalex) -0,254, 3. Marini (It./Kalex) -0,326.

MotoGP: 1. M. Viňales (Šp./Yamaha) 1:31,411, 2. Morbidelli (It./Yamaha) -0,312, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,380.