Video: Zbláznil se? Ital mačkal za jízdy soupeřovi brzdu. Tým Moto2 ho vyhodil

Radek Vičík Rudolf Černík, Radek Vičík
Aktualizováno 10. 9. 2018 13:17
Neuvěřitelný zkrat předvedl při GP San Marina Romano Fenati. V plné rychlosti sáhl po brzdě vedle jedoucího soupeře a zmáčkl ji.
GP San Marina, Romano Fenati, Stefano Manzi | Video: Youtube.com

San Marino/Praha - Jen kousek chyběl k tragédii při neskutečné hlouposti, kterou při motocyklové Grand Prix San Marina světového šampionátu ve třídě Moto2 převedl Ital Romano Fenati. V rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu sáhl v Misanu po brzdě vedle jedoucího Stefana Manziho a zmáčkl ji. Jen s velkým štěstím Manzi "souboj" ustál a neporoučel se k zemi!

Za tento bláznivý počin krok Ital v pondělí postupně přišel o dvě příští Velké ceny i o místo v týmu Marinelli Snipers.

"Fenati se ke mně připojil na rovince, levou rukou se pustil své přední brzdy a v rychlosti 217 kilometrů za hodinu zmáčkl moji brzdu," kroutil hlavou Manzi nad šíleným počínáním svého krajana. "Byl to rychlý kontakt, ani nevím, jak se mi podařilo zůstat v sedle," děkoval štěstí.

22letý jezdec e znám svými hazardními kousky. V roce 2016 byl třeba vyloučen z jezdeckého programu slavného šampiona Valentina Rossiho kvůli "chování, které se neslučuje s disciplinárními pravidly týmu". Tentokrát však bez nadsázky ohrozil život soupeře.

Za to okamžitě následovala smršť trestů. Vedení šampionátu Fenatiho vyloučilo z příštích dvou podniků mistrovství světa a za hrubé porušení disciplíny s ním jeho tým Moto2 okamžitě ukončil smlouvu.

"Za nesportovní, nebezpečné chování, které poškozuje obraz nás všech, ukončíme smlouvu s Romanem Fenatim. Extrémně litujeme toho, že jeho nezodpovědné chování ohrozilo život jiného jezdce a nelze ho nijak omluvit. Jezdec se už nebude účastnit dalších závodů s týmem Marinelli Snipers. Celá naše stáj se omlouvá všem fanouškům mistrovství světa," uvedl italský tým v tiskové zprávě.

Sám Fenati ukončil mlčení až v pondělí odpoledne, kdy si na svých stránkách začal sypat popel na hlavu. "Omluvám se celému sportovnímu světu! Ráno jsem se probral s bolavou hlavou a doufal,že to nebyl jen zlý sen," uvedl rodák ze středoitalského regionu Marche.

"Neustále se v mysli vracím do těch ostudných chvil. Nechoval jsem se jako muž. Ten by po závodě zašel na ředitelství, aby dostal satisfakci za předchozí události na trati. Na provokace jsem neměl nijak reagovat. Kritika je na místě a chápu, že negativní pohled lidí na mě. Nechci se nijak omlouvat, vím, že to nejde. Jen chci všem vyjádřit svoji lítost. Teď budu mít čas se nad vším zamyslet a vyjasnit své myšlenky,." dodal vítěz deseti Grand Prix ve třídě Moto3.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko zažilo první letošní tropickou noc, teplota v Praze neklesla pod 20 stupňů

První letošní tropickou noc v Česku, při které teplota neklesla pod 20 stupňů Celsia, zaznamenala nejstarší česká meteorologická stanice Klementinum v Praze. Meteorologové tam v noci na čtvrtek naměřili 20,7 stupně Celsia. 

"V ostatních místech Česka bylo v noci povětšinou mezi 19 a 15 stupni Celsia," řekl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu.

Loni zažili lidé první tropickou noc na řadě míst republiky v noci na 11. června. Nejtepleji bylo tehdy na stanici Jeseník, kde naměřili 21,9 stupně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sesuv půdy v barmském dole zabil nejméně sto lidí. Spláchla je vlna bahna, hlásí hasiči

Nejméně sto lidí zahynulo při sesuvu půdy v jadeitovém dole na severu Barmy. S odvoláním na místní úřady o tom ve čtvrtek informovala agentura AFP. V oblasti jsou podobná neštěstí poměrně častá.

"Horníky spláchla vlna bahna, které uvolnily silné lijáky," uvedli hasiči. Podle úřadů záchranáři zatím objevili sto těl. Pátrání po možných přeživších pokračuje.

K neštěstí došlo v dole v barmském Kačjinském státě, který je bohatý na jadeit. Jak uvedla agentura Reuters, většina tohoto ceněného nerostu, který se v Barmě vytěží, pašeráci prodají do sousední Číny, kde se z něj vyrábějí ozdobné předměty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy