Video: Zbláznil se? Ital mačkal za jízdy soupeřovi brzdu. Tým Moto2 ho vyhodil

Radek Vičík Rudolf Černík, Radek Vičík
Aktualizováno 10. 9. 2018 13:17
Neuvěřitelný zkrat předvedl při GP San Marina Romano Fenati. V plné rychlosti sáhl po brzdě vedle jedoucího soupeře a zmáčkl ji.
GP San Marina, Romano Fenati, Stefano Manzi | Video: Youtube.com

San Marino/Praha - Jen kousek chyběl k tragédii při neskutečné hlouposti, kterou při motocyklové Grand Prix San Marina světového šampionátu ve třídě Moto2 převedl Ital Romano Fenati. V rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu sáhl v Misanu po brzdě vedle jedoucího Stefana Manziho a zmáčkl ji. Jen s velkým štěstím Manzi "souboj" ustál a neporoučel se k zemi!

Za tento bláznivý počin krok Ital v pondělí postupně přišel o dvě příští Velké ceny i o místo v týmu Marinelli Snipers.

"Fenati se ke mně připojil na rovince, levou rukou se pustil své přední brzdy a v rychlosti 217 kilometrů za hodinu zmáčkl moji brzdu," kroutil hlavou Manzi nad šíleným počínáním svého krajana. "Byl to rychlý kontakt, ani nevím, jak se mi podařilo zůstat v sedle," děkoval štěstí.

22letý jezdec e znám svými hazardními kousky. V roce 2016 byl třeba vyloučen z jezdeckého programu slavného šampiona Valentina Rossiho kvůli "chování, které se neslučuje s disciplinárními pravidly týmu". Tentokrát však bez nadsázky ohrozil život soupeře.

Za to okamžitě následovala smršť trestů. Vedení šampionátu Fenatiho vyloučilo z příštích dvou podniků mistrovství světa a za hrubé porušení disciplíny s ním jeho tým Moto2 okamžitě ukončil smlouvu.

"Za nesportovní, nebezpečné chování, které poškozuje obraz nás všech, ukončíme smlouvu s Romanem Fenatim. Extrémně litujeme toho, že jeho nezodpovědné chování ohrozilo život jiného jezdce a nelze ho nijak omluvit. Jezdec se už nebude účastnit dalších závodů s týmem Marinelli Snipers. Celá naše stáj se omlouvá všem fanouškům mistrovství světa," uvedl italský tým v tiskové zprávě.

Sám Fenati ukončil mlčení až v pondělí odpoledne, kdy si na svých stránkách začal sypat popel na hlavu. "Omluvám se celému sportovnímu světu! Ráno jsem se probral s bolavou hlavou a doufal,že to nebyl jen zlý sen," uvedl rodák ze středoitalského regionu Marche.

"Neustále se v mysli vracím do těch ostudných chvil. Nechoval jsem se jako muž. Ten by po závodě zašel na ředitelství, aby dostal satisfakci za předchozí události na trati. Na provokace jsem neměl nijak reagovat. Kritika je na místě a chápu, že negativní pohled lidí na mě. Nechci se nijak omlouvat, vím, že to nejde. Jen chci všem vyjádřit svoji lítost. Teď budu mít čas se nad vším zamyslet a vyjasnit své myšlenky,." dodal vítěz deseti Grand Prix ve třídě Moto3.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy