Salač ani na druhý pokus v Misanu na body nedosáhl

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 20. 9. 2020 14:48
Filip Salač skončil v nedělní Velké ceně Emilie-Romagny třídy Moto3 těsně za bodovanou patnáctkou. Šestnáctým místem si tak o čtyři pozice vylepšil pozici z prvního závodu v Misanu, který se před týdnem jel jako Velká cena San Marina.
Filip Salač na Hondě kategorie Moto3 v sezoně 2020.
Filip Salač na Hondě kategorie Moto3 v sezoně 2020. | Foto: Rivacold Snipers Team

Český jezdec po startu z páté řady dokonce klesl na 23. pozici. Brzy se vrátil do druhé desítky výsledkové listiny. Ovšem přes veškerou snahu závodník v barvách stáje Rivacold Snipers na body nedosáhl a dojel šestnáctý. Od patnácté příčky ho dělilo 84 tisícin vteřiny.

"Po startu jsem byl zase vytlačen, byla to i trošku moje chyba, že jsem chtěl jet zvnějšku do čtvrté zatáčky. Protože je tady nový asfalt, který není ještě na okraji dráhy nagumovaný, nemohl jsem přidat a propadl jsem se až na třiadvacátou pozici. Dotahoval jsem se dopředu, ale pak mi opět praskla kapota, vypadl airbox a motorka zase nejela," popsal Salač nevydařený závod.

Pro vítězství si v Misanu dojel domácí jezdec Romano Fenati před krajanem Celestinem Viettim. Fenati uspěl v místě, kde před dvěma lety předvedl kontroverzní kousek, když soupeři v plné rychlosti zamáčkl brzdu.

V průběžném pořadí si Alberto Arenas ze Španělska drží dvoubodový náskok na Japonce Ai Oguru, který byl v Misanu třetí. Salačova bilance činí nadále 12 bodů, klesl na dvacátou pozici.

V závodě MotoGP byl blízko životního úspěchu Francesco Bagnaia. Jenže Ital, jenž si v čele držel více než vteřinový náskok, spadl. Nabídnutou šanci využil Maverick Viňales. Držitel pole position v sedle Yamahy se v Misanu dočkal prvního letošního triumfu. Španělský den podtrhli druhým místem Joan Mir (Suzuki) a Pol Espargaro (KTM).

Díky 25 bodům za vítězství Viňales poskočil v celkovém pořadí na třetí pozici. Ovšem Španěl ztrácí jeden jediný bod na druhého Fabia Quartarara a pouhé dva na lídra Andreu Doviziosa. Ital ve službách Ducati zůstal v čele i přes to, že v neděli dojel osmý.

V kategorii Moto2 v přerušeném a znovu restartovaném závodě triumfoval Enea Bastianini. Ital se díky triumfu před krajanem Marcem Bezzecchim dotáhl na pouhých pět bodů za lídra MS a dalšího jezdce z Apeninského poloostrova Lucu Mariniho. Nevlasatý bratr Valentina Rossiho skončil v neděli čtvrtý za Britem Samem Lowesem.

Ve dvojzávodě Světového poháru MotoE nasbíral Jakub Kornfeil celkem sedm bodů. V sobotu byl dvanáctý, v neděli si o místo pohoršil. S 11 body je závodník týmu WithU Motorsport celkově osmnáctý. Do konce sezony elektrických motorek zbývají už jen dvě bodované jízdy začátkem října v Le Mans.

Velká cena Emilie-Romagny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu (Itálie):

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 39:30,124, 2. Vietti (It./KTM) -0,036, 3. Ogura (Jap./Honda) -0,121, 4. Arenas (Šp./KTM) -0,199, 5. Masiá (Šp./Honda) -0,280, 6. Fernández (Šp./KTM) -0,439, …16. Salač (ČR/Honda) -6,249.

Průběžné pořadí MS (po 8 závodech): 1. Arenas 119, 2. Ogura 117, 3. McPhee (Brit./Honda) 98, 4. Vietti 86, 5. Suzuki (Jap./Honda) 75, 6. Arbolino (It./Honda) 75, …20. Salač 12.

Moto2 (zkrácen na 10 kol): 1. Bastianini 16:11,077, 2. Bezzecchi (oba It./Kalex) -0,720, 3. Lowes (Brit./Kalex) -1,124, 4. Marini (It./Kalex) -2,310, 5. Schrötter (Něm./Kalex) -4,132, 6. Dixon (Brit./Kalex) -7,201.

Průběžné pořadí MS (po 8 závodech): 1. Marini 125, 2. Bastianini 120, 3. Bezzecchi 105, 4. 6. Lowes 83, 5. J. Martín (Šp./Kalex) 79, 6. Nagašima (Jap./Kalex) 68.

MotoGP: 1. Viñales (Šp./Yamaha) 41:55,846, 2. Mir (Šp./Suzuki) -2,425, 3. P. Espargaró(Šp./KTM) -4,528, 4. Quartararo (Fr./Yamaha) -6,419, 5. Oliveira (Portug./KTM) -7,368, 6. Nakagami(Jap./Honda) -11,139.

Průběžné pořadí MS (po 7 závodech): 1. Dovizioso (It./Ducati) 84, 2. Quartararo 83, 3. Viňales 83, 4. Mir 80, 5. Morbidelli (It./Yamaha) 64, 6. Miller (Austr./Ducati) 64.

Světový pohár MotoE:

1. závod (sobota): 1. Aegerter (Švýc.) 12:11,346, 2. Torres (Šp.) -0,103, 3. Ferrari (It.) -0,178, …12. Kornfeil (ČR) -16,973.

2. závod (neděle): 1. Ferrari 12:11,053, 2. Casadei (It.) -0,996, 3. Torres -1,098, …13. Kornfeil -12,652.

Průběžné pořadí (po 5 závodech): 1. Ferrari 86, 2. Aegerter 82, 3. Torres 78, …18. Kornfeil 11.