Vítězové a poražené ze zmoklého Brna: Britská radost, české body i další kolaps Lorenza

I když to měly dívky na startovním roštu české Grand Prix v dešti těžké, fanoušci si v Brně užili krásné motocyklové souboje.
Z hlediska českých fanoušků, kterých se v Brně sešlo méně, než bývalo zvykem v minulých letech, byl nejúspěšnějším Jakub Kornfeil. Krátce po startu se objevil na druhém místě, ale i konečná šestá pozice byla jeho třetím nejlepším výsledkem v letošní sezoně Moto3.
Pozitivní domácí stopou bylo i desáté místo Anthonyho Westa v Moto2. A co měl Australan na stroji Suter společného s Českem? Někdejší dopingový hříšník totiž s divokou kartou usedl na motocykl stáje Montáže Brož Racing.
Naopak Karlu Hanikovi role "divočáka" v Moto3 nevyšla úplně zcela jeho představ. Brněnský rodák, jenž ještě v Barceloně závodil jako regulérní účastník šampionátu, obsadil na Masarykově okruhu 16. místo. Tedy to první nebodované.
Skutečnou senzací byl triumf Cala Crutchlowa v MotoGP. I když má Brit na kontě tři sezony na satelitní Yamaze a rok na tovární Ducati, prvního triumfu se dočkal až teď na Hondě "béčkové" stáje LCR. Crutchlow jako jeden ze dvou jezdců vsadil na kombinaci tvrdé přední i zadní gumy na mokrou trať, která se ukázala být vítěznou. Byl to první triumf Brita po 35 letech, kdy legendární Bary Sheene vyhrál GP Švédska.
Foto: Yamaha Racing
Radek Vičík Radek Vičík
24. 8. 2016 9:05
Podívejte se v naší galerii, kteří jezdci v nedělní Grad Prix České republiky na Masarykové okruhu zazářili a komu déšť nesvědčil.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy