Vítězové a poražené ze zmoklého Brna: Britská radost, české body i další kolaps Lorenza

I když to měly dívky na startovním roštu české Grand Prix v dešti těžké, fanoušci si v Brně užili krásné motocyklové souboje.
Z hlediska českých fanoušků, kterých se v Brně sešlo méně, než bývalo zvykem v minulých letech, byl nejúspěšnějším Jakub Kornfeil. Krátce po startu se objevil na druhém místě, ale i konečná šestá pozice byla jeho třetím nejlepším výsledkem v letošní sezoně Moto3.
Pozitivní domácí stopou bylo i desáté místo Anthonyho Westa v Moto2. A co měl Australan na stroji Suter společného s Českem? Někdejší dopingový hříšník totiž s divokou kartou usedl na motocykl stáje Montáže Brož Racing.
Naopak Karlu Hanikovi role "divočáka" v Moto3 nevyšla úplně zcela jeho představ. Brněnský rodák, jenž ještě v Barceloně závodil jako regulérní účastník šampionátu, obsadil na Masarykově okruhu 16. místo. Tedy to první nebodované.
Skutečnou senzací byl triumf Cala Crutchlowa v MotoGP. I když má Brit na kontě tři sezony na satelitní Yamaze a rok na tovární Ducati, prvního triumfu se dočkal až teď na Hondě "béčkové" stáje LCR. Crutchlow jako jeden ze dvou jezdců vsadil na kombinaci tvrdé přední i zadní gumy na mokrou trať, která se ukázala být vítěznou. Byl to první triumf Brita po 35 letech, kdy legendární Bary Sheene vyhrál GP Švédska.
Foto: Yamaha Racing
Radek Vičík Radek Vičík
24. 8. 2016 9:05
Podívejte se v naší galerii, kteří jezdci v nedělní Grad Prix České republiky na Masarykové okruhu zazářili a komu déšť nesvědčil.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy