Salačovo brněnské prokletí pokračuje, v MotoGP slavila první vítězství značka KTM

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 9. 8. 2020 14:44
Fililp Salač nedosáhl ani na třetí pokus na body v domácí Grand Prix silničních motocyklů. Český jezdec skončil v Brně na 25. pozici.

Salač po startu ze sedmé řady poskočil kousek od bodované patnáctky. Pak se ale začal závodním polem propadat a v závěru byl o více než sedm vteřin na kolo pomalejší než jezdci vpředu.

V cíli jezdce týmu Rivacold Snipers odmávli na 25. pozici. Pro vítězství si dojel Ital Dannis Foggia před lídrem seriálu Albertem Arenasem.

V kubatuře Moto2 vyhrál opět jezdec z Itálie. Enea Bastianini se druhým triumfem po sobě navíc ujal vedení v průběžném hodnocení mistrovství světa.

V kategorii MotoGP senzačně vyhrál Brad Binder. Jihoafričan zvítězil ve svém teprve třetím startu mezi elitou,pro jeho značku KTM to byl také premiérový triumf v této kategorii. Druhý skončil Franco Morbidelli na Yamaze a třetí nečekaný vítěz kvalifikace Johann Zarco s Ducati.

Šampionát bude pokračovat už příští víkend na rakouském Red Bull Ringu.

Kompletní zpravodajství ze závodního dne v Brně najdete zde:

Výsledky - Moto3:

Moto2:

MotoGP: 1. Binder (JAR/KTM) 41:38,764, 2. Morbidelli (It./Yamaha) -5,266, 3. Zarco (Fr./Ducati) -6,470, 4. Rins (Šp./Suzuki) -6,609, 5. Rossi (It./Yamaha) -7,517, 6. Oliveira (Portug./KTM) -7,696.

Ukrajina vyšetřuje násilnou smrt pracovnice velvyslanectví USA

Ukrajinská policie dnes oznámila, že vyšetřuje násilnou smrt pracovnice amerického velvyslanectví v Kyjevě. Pátrá po podezřelém muži, který na diplomatku zaútočil, informovala agentura Reuters.

"Žena v bezvědomí byla přijata do nemocnice, kde následně zemřela. Při prohledání osobních věcí oběti byl nalezen průkaz totožnosti zaměstnance velvyslanectví USA na její jméno," uvedla policie na Facebooku.

Podle agentury Interfax Ukrajina byla žena nalezena kolemjdoucími se zraněním hlavy v parku na předměstí ukrajinské metropole. Policie ohledává místo činu a vyhlásila pátrání po muži ve věku 30 až 40 let, který je z útoku podezřelý. Americké velvyslanectví incident nekomentovalo.