Kornfeil vyrazí do Velké ceny Španělska ze šesté řady, Abraham z osmé

rav ČTK rav, ČTK
Aktualizováno 5. 5. 2018 16:32
V Jerezu probíhají boje o místa na startovním roštu Velké ceny Španělska silničních motocyklů
Jakub Kornfeil,
Jakub Kornfeil, | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Jerez - Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci na čtvrtý závod motocyklového mistrovství světa šestnáctý čas a v Jerezu odstartuje do Velké ceny Španělska Moto3 ze šesté řady. V dopoledním posledním tréninku se český jezdec ještě vměstnal jako osmý do desítky, v rozhodujících jízdách o pořadí na startu jej pak od první pětky dělily jen tři desetiny sekundy.

Kornfeil ve všech letošních závodech bodoval a drží desáté místo v průběžné klasifikaci. Vede Jorge Martín ze Španělska, který na domácí trati už potřetí v sezoně vyhrál kvalifikaci. Kornfeil za ním zaostal o 849 tisícin.

Karel Abraham v královské MotoGP porazil jen dva soupeře a zopakuje si start z 23. místa, které bylo jeho výchozí pozicí i v předchozím závodě v Austinu. Zámořský závod nedokončil a na kontě má stále jen bod ze zahajovací Grand Prix Kataru. Po téměř dvou letech vybojoval svoji čtvrtou pole position Brit Cal Crutchlow.

Kvalifikace na Velkou cenu Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:46,193, 2. Öttl (Něm./KTM) -0,153, 3. Di Giannantonio (It./Honda) -0,406, …16. Kornfeil (ČR/KTM) -0,849.

Moto2: 1. Baldassarri (It./Kalex) 1:41,925, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,071, 3. Bagnaia (It./Kalex) -0,139.

MotoGP: 1. Crutchlow (Brit./Honda) 1:37,653, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -0,259, 3. Zarco (Fr./Yamaha) -0,303, …23. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.