Kornfeilovi kvalifikace v Barceloně nevyšla, obsadil 14. místo

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 16. 6. 2018 16:27
V Barceloně bojují závodníci o místo na startovním roštu Grand Prix Katalánska silničních motockylů.
Jakub Kornfeil na KTM.
Jakub Kornfeil na KTM. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Barcelona - Jakub Kornfeil nezopakoval v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska v rámci mistrovství světa silničních motocyklů výborné umístění z tréninku a obsadil 14. místo. Karel Abraham v kategorii MotoGP skončil na 21. pozici.

Kornfeil na KTM se tak postaví do páté řady, na vítězného Eneu Bastianiniho z Itálie ztratil téměř sedm desetin vteřiny.

"Tento víkend máme skvělou rychlost. Motorka funguje výborně, máme dobrou převodovku a řekl bych, že nám nic nechybí. Možná se to nezdá, ale velmi rychle jsme jeli také v kvalifikaci. Výsledek není takový, jaký bychom chtěli, protože se ani jednou nepodařilo dát dohromady rychlé kolo," posteskl si jezdec týmu Prüstel Redox GP.

Abraham nepostoupil z první části kvalifikace, v byl jedenáctý. Na startu závodu se tak ocitne v sedmé řadě. Pro pole position si dojel Jorge Lorenzo na Ducati. Druhý byl další domácí jezdec Marc Marquez (Honda). První řadu doplnil lorenzův týmový kolega Andrea Dovizioso.

Kvalifikace na Velkou cenu Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně:

Moto3: 1. Bastianini (It./Honda) 1:48,806, 2. Martín (Šp./Honda) -0,107, 3. Suzuki (Jap./Honda) -0,251, …14. Kornfeil (ČR/KTM) -0,692.

Moto2: 1. Quartararo (Fr./Speed Up) 1:43,474, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,116, 3. Schrotter (Něm./Kalex) -0,145.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Ducati) 1:38,680, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,066, 3. Dovizioso (It./Ducati) -0,243, …21. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.