Čechům v Mugellu body utekly. Italové slavili domácí hattrick. Jezdci vzdali hold Haydenovi

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 4. 6. 2017 14:45
Jakub Kornfeil v letošní sezoně Moto3 získal pouze pět bodů v Le Mans. Svoji bilanci si nevylepšil ani při Velké ceně Itálie v Mugellu. Bez bodu skončil také Karel Abraham MotoGP.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Friedrich Weisse

Mugello - Jakub Kornfeil popáté v této sezoně mistrovství světa silničních motocyklů třídy Moto3 nebodoval, v nedělní Velké ceně Itálie obsadil dvacáté místo. Blíže k bodům měl Karel Abraham v MotoGP, který obsadil 16. místo. Všechny tři závody v Mugellu vyhráli domácí italští jezdci.

Český jezdec se po startu z 21. pozice ještě o několik míst propadl a během celého závodu se pohyboval na hraně druhé a třetí desítky průběžného pořadí.

V cíli se z vítězství radoval domácí Andrea Migno, na něhož Kornfeil ztratil tři vteřiny. "Je až neuvěřitelné, že ta skupina vydržela celou dobu závodu. Rád bych řekl, že jsem byl ve skupině o vítězství, ale to rozhodně není pravda. Moje malé vítězství bylo, že jsem se tam dokázal udržet, a to je vše. Stálo to obrovské úsilí," uvedl český jezdec.

V Mugellu si fanoušci i všichni jezdci i členové týmů připomněli  69 vteřinami ticha památku tragicky zesnulého šampiona třídy MotoGP Nickyho Haydena.

69 vteřin ticha za Nickyho Haydena:

Také po závodě třídy Moto2 slavili Italové, když si pro první vítězství po osmi letech dojel Mattia Pasini. Domácí jezdec přitom v roce 2007 vyhrál právě v Mugellu, tehdy to bylo ve třídě do 250 ccm.

Domácí hattrick završil Andrea Dovizioso na Ducati, jenž v závodě královské třídy MotoGP za sebou udržel lídra šampionátu Mavericka Viňalese s Yamahou. Také další dvě pozici patřily Italům a znovu pořadí Ducati, Yamaha.. Na stupně vítězů se postavil Danilo Petrucci, za nímž dojel miláček domácího publika Valentino Rossi.

Aktualizujeme…

Velká cena Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu:

Moto3: 1. Migno (It./KTM) 39:43,963, 2. Di Giannantonio (It./Honda) -0,037, 3. Guevara (Šp./KTM) -0,166, 4. D. Binder (JAR/KTM) -0,362, 5. Canet (Šp./Honda) -0,364, 6. McPhee (Brit./Honda) -0,419, …20. Kornfeil (ČR/Peugeot) -3,053.

Průběžné pořadí (po 6 z 18 závodů): 1. Mir (Šp./Honda) 108, 2. Canet 74, 3. Di Giannantonio 71, 4. Fenati (It./Honda) 68, 5. Migno 68, 6. McPhee 63, …24. Kornfeil 5.

Moto2: 1. Pasini (It./Kalex) 39:30,974, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,052, 3. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,136, 4. Morbidelli (It./Kalex) -3,643, 5. Oliveira (Portug./KTM) -5,124, 6. Marini (It./Kalex) -13,266.

Průběžné pořadí (po 6 z 18 závodů): 1. Morbidelli 113, 2. Lüthi 100, 3. Á. Márquez 78, 4. Oliveira 70, 5. Bagnaia (It./Kalex) 53, 6. Pasini 49.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 41:32,126, 2. M. Viňales (Šp./Yamaha) -1,281, 3. Petrucci (It./Ducati) -2,334, 4. Rossi (It./Yamaha) -3,685, 5. Bautista (Šp./Ducati) -5,802, 6. M. Márquez (Šp./Honda) -5,885, …16. Abraham (ČR/Ducati) -42,306.

Průběžné pořadí (po 6 z 18 závodů): 1. M. Viňales 105, 2. Dovizioso 79, 3. Rossi 75, 4. M. Márquez 68, 5. Pedrosa (Šp./Honda) 68, 6. Zarco (Fr./Yamaha) 64, …19. Abraham 9.