Kornfeil v Silverstonu odstartuje z poslední řady, Abraham bude v páté řadě

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 26. 8. 2017 16:59
Motocyklisté bojují v Silverstonu o místa na startu nedělních závodů Velké ceny Británie.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Silverstone - Mizérie Jakuba Kornfeila v kvalifikaci světového šampionátu motocyklů pokračovala i v sobotu v Silverstone. Do Velké ceny Británie třídy Moto3 odstartuje až z 31. pozice. To bude znamenat poslední jedenáctou řadu startovního roštu.

Karel Abraham v MotoGP nepostoupil do druhé části kvalifikace a byl celkově dvacátý. Jezdec na Ducati vyrazí do závodu ze sedmé řady.

Do poslední řady Kornfeila poslal čas 2:15,917, který byl o  tři vteřiny pomalejší než vítězný výkon Romana Fenatiho na Hondě. Tak špatně letos ještě do závodu nestartoval a ve své kariéře zajel kvalifikaci hůře naposledy před dvěma lety v GP San Marina.

"Pořád něco vymýšlíme s motorkou a naše kvalifikace jsou čím dál horší. Ráno na vodě to bylo dobré, ale teďka to byla katastrofa. Nejhorší byla poslední část kvalifikace, kdy jsme hrozně dlouho stáli v boxu a nemohl jsem se o nějaký čas pokusit ani sám. Startovat 31. je prostě katastrofální a víkend se tak trošku obrací v noční můru. Nebudu ale házet flintu do žita, závodí se až zítra," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

Pole position v MotoGP si vybojoval Marc Marquez na Hondě, který časem 1:59,941 minuty vytvořil nový rekord Silverstonu pro tuto kategorii. Pouhých 84 tisícin vteřin na Španěla ztratil v sobotu druhý Valentino Rossi s Yamahou. Třetí byl překvapivě Cal Crutchlow s netovární Hodnou týmu LCR.

V Moto2 se potřetí za sebou na čelo kvalifikační klasifikace postavil Ital Mattia Pasini. Lídr seriálu Franco Morbidelli byl třetí.

Kvalifikace na Velkou cenu Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

Moto3: 1. Fenati (It./Honda) 2:12,846, 2. Mir (Šp./Honda) -0,116, 3. Rodrigo (Arg./KTM) -0,203, 4. McPhee (Brit./Honda) -0,552, 5. Antonelli -0,620, 6. Migno (oba It./KTM) -0,711,… 31. Kornfeil (ČR/Peugeot) -3,071.

Moto2: 1. Pasini (It./Kalex) 2:06,572, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,222, 3. Morbidelli (It./Kalex) -0,245.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:59,941, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,084, 3. Crutchlow (Brit./Honda) -0,165, 4. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,400, 5. Lorenzo (Šp./Ducati) -0,458, 6. Dovizioso (It./Ducati) -0,631, …20. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.