Bojovník Kornfeil byl těsně za nejlepší desítkou, Abraham si z Aragonu veze bod

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 23. 9. 2018 14:46
Jezdci bojovali na Motorlandu Aragon o další body do světového šampionátu silničních motocyklů. Dva ze tří závodů vyhráli domácí Španělé.
Jakub Kornfeil ve Velké ceně Aragonie třídy Moto3
Jakub Kornfeil ve Velké ceně Aragonie třídy Moto3 | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Alcaňiz - Jakub Kornfeil obsadil v nedělním závodě Moto3 v rámci Velké ceny Aragonie jedenácté místo a po náročném závodě plném problémů si tak do světového šampionátu silničních motocyklů připsal dalších pět bodů. Pro jeden bod si dojel Karel Abraham v elitní kategorii MotoGP.

Kornfeil měl sice nejslabší třídě startovat z 12. pozice, ale po penalizaci se propadl na 26. příčku. Trestů za čekání během kvalifikačního tréninku bylo tolik, že jen dva závodníci stáli na těch startovních pozicích, na nichž měli podle výsledků kvalifikace být.

Ze třetí desítky se rodák z Kyjova jen těžko probíjel kupředu, až v závěrečných kolech se dostal na dohled bodované patnáctky. "S dneškem jsem rozhodně spokojený. Po startu z 26. pozice to byl celkem pěkný závod a pěkný boj. Na začátku jsem se snažil příliš neriskovat mezi těmi divočáky okolo. Pak to ale došlo do bodu, kdy se vlak začínal trhat, tak jsem musel začít pořádně tahat, abych se posunul dopředu," uvedl Kornfeil.

Mezi bodované pozice se mu nakonec podařilo probít a v cíli byl jen desetinu vteřiny od desáté pozice. "Jedenácté místo po všech těch problémech není vůbec špatné," glosoval svůj výsledek jezdec sedlající stroj značky KTM.

Ani Marco Bezzecchi, druhý jezdec týmu Redox PrüstelGP, neměl dobrý začátek závodu. Spadl na chvost první desítky, nakonec však dokázal dojet druhý. V boji o titul ale na Jorgeho Martina ztratil  dalších pět bodů. Španěl totiž domácí závod vyhrál stylem start - cíl a vede nyní o 13 bodů.

V Moto2 si pro druhý letošní triumf dojel Brad Binder. Jihoafričan vyhrál  z pole position, i  když dlouho vedl domácí Alex Marquez. Ten nakonec klesl na čtvrtou pozici. V neděli druhý Francesco Bagnaiasi posílil vedení v čele seriálu, jeho rival Miguel Oliveira dojel až sedmý.

Španělští fanoušci se druhého triumfu svého jezdce dočkali v MotoGP. Začátek  Grand Prix přinesl velké drama. Jorge Lorenzo hned po startu havaroval a skončil v péči lékaři. Podle aktuálních zpráv  se havárie neobešla bez zranění.

O vedení až do cíle bojovali Lorewnzův týmový kolega od Ducati Andrea Dovizioso a lídr šampionátu Marc Marquez. V závěru první příčku a konečné vítězství uchvátil Španěl na Hondě, který tak právě před svým italským soupeřem ještě navýšil své vedení v mistrovství světa. Na stupně vítězů je v Aragonu doprovodil Andrea Iannone z týmu Suzuki.,

Abraham na předloňské Ducati se pozici po pozici přibližoval top 15, až se do ní přibližně v polovině závodu dostal. Získaným bodem navýšil své letošní konto na pět bodů.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 37:49,030, 2. Bezzecchi (It./KTM) -5,984, 3. Bastianini -6,045, 4. Di Giannantonio (oba It./Honda) -6,095, 5. Ramírez (Šp./KTM) -6,161, 6. Suzuki (Jap./Honda) -6,269, …11. Kornfeil (ČR/KTM) -10,679.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. Martín 191, 2. Bezzecchi 178, 3. Di Giannantonio 150, 4. Bastianini 133, 5. Canet (Šp./Honda) 118, 6. Rodrigo (Arg./KTM) 97, 7. Kornfeil 96.

Moto2: 1. Binder (JAR/KTM) 39:59,247, 2. Bagnaia -1,526, 3. Baldassarri (oba It./Kalex) -2,055, 4. Á. Márquez (Šp./Kalex) -2,396, 5. Schrötter (Něm./Kalex) -5,850, 6. Mir (Šp./Kalex) -6,205.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. Bagnaia 234, 2. Oliveira (Portug./KTM) 215, 3. Binder 144, 4. Baldassarri 132, 5. Á. Márquez 126, 6. Mir 124.