Kornfeil byl v kvalifikaci v Aragonu třináctý, Abraham skončil před Rossim

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 22. 9. 2018 15:54
Účastníci světového šampionátu silničních motocyklů bojují na Motorlandu Aragón o místa na startovním roštu GP Aragonie.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Alcňiz - Jakub Kornfeil byl v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie třídy Moto3 třináctý. Protože však Ital Niccolo Antonelli dostal dodatečně trest, posunul se český závodník do čtvrté startovní řady. V sobotní kvalifikaci na okruhu Motorland Aragón ztratil na vítězného Jorgeho Martina ze Španělska 1,3 vteřiny.

Karel Abraham v třídě MotoGP skončil v první čísti kvalifikace, ale porazil legendárního Valentina Rossiho. Zatímco brněnský jezdec byl celkově klasifikován sedmnáctý, populární Ital skončil hned za ním. Na startovním roštu by se tak oba měli setkat v šesté řadě.

Při pádu na konci prvního tréninku si Kornfeil natloukl pánevní oblast. A i když lékařská vyšetření vyloučila zranění, trápily českého jezdce velké bolesti. V sobotním programu se navíc nejdříve pral s motocyklem, v kvalifikaci už měl výkon vzestupnou tendenci.

"Dvanácté místo není tak špatné, když vzpomeneme, co se stalo včera. Jasně, není to náš cíl, ale rozhodně se s tím dá pracovat. Trošku mě ale mrzí poslední rychlé kolo. To mohlo být daleko lepší, kdybych měl před sebou někoho, za kým bych mohl využít slipstream. V žádném případě ale nevěším hlavu a posílám díky týmu za skvělou práci," vysvětlil jezdec sedlající motocykl KTM:

Kornfeilův týmový kolega ze stáje Redox Prüstel GP, lídr šampionátu Marco Bezzecchi, byl šestý. Martin si před svými fanoušky dojel už pro devátou pole position této sezony.

Pro pole position v MotoGP si v Aragonu dojel také domácí jezdec. Nejrychlejším ze všech byl Jorge Lorenzo před týmovým kolegou z Ducati Andreou Doviziosem. Lídr šampionátu Marc Márquez je doplní v úvodní startovní řadě.

Španělskou převahu uťal v Moto2 Brad Binder. Jihoafričan vyhrál kvalifikaci prostřední třídy o pouhých 74 tisícin vteřiny před Marcelem Schrötterem z Německa.

Kvalifikace na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu (Španělsko):

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:57,066, 2. Masiá (Šp./KTM) -0,537, 3. Bastianini (It./Honda) -0,593, …13. Kornfeil (ČR/KTM) -1,325.

Moto2: 1. Binder (JAR/KTM) 1:53,149, 2. Schrötter (Něm./Kalex) -0,074, 3. Navarro (Šp./Kalex) -0,108.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Ducati) 1:46,881, 2. Dovizioso (It./Ducati) -0,014, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,079, …17. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.