Kalendář MotoGP se hroutí. Po zrušeném Kataru byl odložen i druhý závod v Thajsku

Radek Vičík ČTK Radek Vičík, ČTK
Aktualizováno 2. 3. 2020 9:25
Závod kategorie MotoGP se o víkendu při úvodní Velké ceně Kataru silničních motocyklů kvůli koronaviru neuskuteční, následující závod v thajském Buriramu byl odložen celý včetně třídy Moto3, v níž startuje český jezdec Filip Salač.
Okruh v Losailu.
Okruh v Losailu. | Foto: Pirelli Motorsport

Kalendář elitní kategorie světového šampionátu se začíná vlivem celosvětové epidemie rozkládat. Místo plánovaného startu už tuto neděli pod umělými světly v Losailu se první závod MotoGP pojede až  5. dubna v americkém Austinu.

V Dauhá od neděle vstoupilo v platnost nařízení omezující přílety do země a cestující z Itálie a dalších vybraných destinací musí automaticky do dvoutýdenní karantény.

Následně v pondělí thajský vicepremiér a ministr veřejného zdraví Anutin Čarnvirakul oznámil, že byl odložen celý program Velké ceny Thajska. Ta byla v kalendáři původně naplánována na 22. března. "Tato událost byla odložena, dokud nezmizí ohnisko koronaviru," vysvětlil člen thajské vlády.

Zatímco  v Buriramu se tak nepojede žádný ze závodů světového šampionátu, Losail by měl hostit podniky nižších kategorií Moto2 a Moto3. Jejich týmy už totiž na katarském okruhu minulý týden testovaly.

"Itálie hraje zcela očividně v šampionátu i ve třídě MotoGP zásadní roli, a proto bylo přijato rozhodnutí zrušit závod nejvyšší třídy," uvedli představitelé MotoGP v oficiálním prohlášení. Jezdci MotoGP už sice v Losailu testovali, ale minulé  pondělí včetně mechaniků a dalších členů týmů odletěli domů.

V Kataru se na vstup do sezony připravuje i Filip Salač. V sobotu se při testech blýskl nejlepším časem a dělené vedení uhájil i po nedělních jízdách. Osmnáctiletý český závodník, jenž si vloni odbyl v Moto3 premiéru, přešel před letošním ročníkem do týmu Snipers a z motocyklu KTM přesedlal na Hondu. Ve světovém šampionátu bude jediným českým zástupcem, neboť Karel Abraham i Jakub Kornfeil ukončili kariéru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy