Už pět nových křížků podél trati Tourist Trophy. V sajdkáře se zabili otec se synem

rav rav
10. 6. 2022 20:19
Tragická bilance letošních závodů Tourist Trophy stoupla na pět obětí. V pátečním klání sajdkár při havárii zemřeli otec se synem. Stalo se to na stejném místě, kde minulou sobotu zemřel francouzský jezdec.

Angličané Roger a Bradley Stocktonovi havarovali v posledním kole druhého závodu sajdkár v rámci závodu na nebezpečném okruhu na ostrově Man.

50letý Otec Roger byl řidičem stroje a jel svůj jubilejní dvacátý závod v rámci Tourist Trophy. Na trati Snaefell Mountain Course debutoval před 22 lety.

Jeho o 21letý syn Bradley v roli spolujezdce letos debutoval. V prvním závodě před týdnem obsadil rodinný pár výborné osmé místo.

K tragické havárii došlo jen šest dní poté, co se na sajdkáře na stejném místě asi míli po startu zabil francouzský jezdec César Chanal. Pořadatelé původně za oběť označili jeho spolujezdce Oliviera Lavorela. Až o několik dní ale identifikaci zesnulého změnili s tím, že v nemocnici leží v kritickém stavu druhý člen osádky.

Po smrti Stocktonových stoupl počet letošních obětí Tourist Trophy, která se jela po dvouleté koronavirové pauze, už na pět. Během kvalifikace zahynul minulý týden Brit Mark Purslow, v pondělním závodě třídy Supersport pak 52letý Davy Morgan. Celkem na ostrově Man od roku 1907 zahynulo přes 260 závodníků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy