reklama
 
 

Spokojený Kornfeil doufá, že našel správné pneumatiky na brněnské vedro

3. 8. 2018 17:21
"Na začátek víkendu je to dobré. Pro mě bylo důležité být v top desítce, což jsem splnil," řekl Jakub Kornfeil po pátečních trénincích Moto3 v Brně.

Brno - Motocyklový závodník Jakub Kornfeil byl s výsledkem dnešního tréninku před nedělním závodem mistrovství světa na domácí trati v Brně spokojen. Sedmý jezdec průběžného pořadí ve třídě Moto3 si pochvaloval, že se mu podařilo najít vhodné pneumatiky pro současná vedra. Celkově skončil Kornfeil v součtu obou dnešních tréninků dvanáctý. Dopoledne měl pátý nejrychlejší čas a odpoledne dosáhl na devátý nejlepší výsledek.

"Na začátek víkendu je to dobré. Pro mě bylo důležité být v top desítce, což jsem splnil. Ráno mi těsně uniklo čtvrté místo. Kdyby to vyšlo po kvalifikaci na deváté místo, tak bychom skákali dva metry vysoko," řekl novinářům po odpoledním tréninku Kornfeil, který současné vedro označil za hodně nepříjemné.

"Zkoušeli jsme různé pneumatiky. Fungovaly pouze medium. Snažíme se podmínkám přizpůsobit i podvozek. Trať byla při odpoledním tréninku rozpálená na třiapadesát stupňů. Motorka se také přehřívala, což bylo znát," dodal český jezdec, který si postěžoval i na starší motor, který měl dnes k dispozici.

"Přemlouvám mechaniky, abychom dali na kvalifikaci trošku lepší motor. Na závod bychom měli mít zcela nový," vysvětlil Kornfeil, jenž litoval, že se mu za celý dnešní trénink nepodařilo zavěsit za některého soupeře a tím dosáhnout na lepší čas.

Na nejrychlejšího v dnešních trénincích Němce Philippa Öttla ztratil šest desetin sekundy. "Tuto ztrátu jsem si připsal hned v prvním sektoru. Pokud bych se dostal za někoho ze soupeřů do vzduchového pytle, tak jsem byl první. Což znamená, že jsem v ostatních sektorech byl rychlejší. Jsem spokojen," tvrdí Kornfeil, který vnímal při dopoledním tréninku i nešťastný pád lídra šampionátu Španěla Jorgeho Martína, jehož z dalšího programu Velké ceny vyřadila zlomenina ruky.

"Vnímáme to všichni. I můj týmový kolega Ital Marco Bezzecchi, který s Martínem bojuje o titul. Místo aby ho povzbudilo, že odešel kandidát na titul, spíše bojuje sám se sebou. A se svojí hlavou. V dnešních trénincích skončil až za mnou a hodně nad tím přemýšlí," řekl Kornfeil, jemuž se otevřela po vyřazení jednoho z horkých favoritů naděje na lepší výsledek.

"Většinou to bylo tak, že Martín peloton roztrhl. Ať už v Barceloně, kde potom spadl a nedojel, nebo na Sachsenringu. V Brně při jeho absenci bude možná jedna skupina bojovat od začátku až do konce. Jsme hodně sjetí. Ve vteřině je nás dvacet," tvrdí Kornfeil.

autor: ČTK | 3. 8. 2018 17:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama