Smolař měsíce. Britský závodník se zranil i při testech na covid

ČTK ČTK
23. 9. 2020 22:04
Britského motocyklového závodníka Cala Crutchlowa neopouští smůla a v letošní zkrácené sezoně MotoGP utrpěl už třetí zranění. Někdejší vítěz z Masarykova okruhu si dnes poškodil vazy v kotníku, poté co uklouzl při odchodu z odběru testu na koronavirus před víkendovou Velkou cenou Katalánska v Barceloně.
MotoGP 2019: Cal Crutchlow, Honda
MotoGP 2019: Cal Crutchlow, Honda | Foto: GEPA pictures/Red Bull Content Pool

Čtyřiatřicetiletý Crutchlow už nestartoval kvůli zlomené člunkovité kosti v úvodní Grand Prix sezony v Jerezu a minulé dva víkendy vynechal oba závody v Misanu po operaci předloktí. V Barceloně navštívil specialistu Xaviera Mira, jenž zákrok provedl, a vyslechl si dobrou zprávu, že se ruka hojí dobře.

Poté ale přišel smolný incident v areálu okruhu. "Po příchodu na Circuit de Catalunya uklouzl, když vyšel z testovací budky na koronavirus, a natrhl si vazy v levém kotníku," uvedl Crutchlowův tým LCR Honda, jenž se ale nevzdává naděje, že se vítěz tří Velkých cen zapojí v Barceloně do pátečních tréninků.

V Katalánsku se zkrácený ročník MotoGP přehoupne osmým závodem do druhé poloviny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy