Slovenská plochodrážní senzace. Vaculík vyhrál úvodní závod Grand Prix sezony

Radek Vičík Radek Vičík
29. 4. 2017 22:20
Slovenský plochodrážník Martin Vaculík oslavil v sobotu večer ve slovinském Kršku druhý triumf v Grand Prix. V závodě na nekvalitní trati, kde rozhodovaly především starty, ve finále porazil Švéda Fredrika Lindgrena, polského jezdce Patryka Dudka a Jasona Doyla z Austrálie. Obhájce titulu Greg Hancock byl klasifikován na šestém místě. Jen o příčku výš skončil vítěz základní části Emil Sajfutdinov, oba jezdci patřili k vyřazeným v semifinále. V celkovém součtu získaných bodů se Vaculík a Lindgren s 16 body dělí o vedení v šampionátu.
Slovenský plochodrážník Martin Vaculík slaví triumf v Grand Prix Slovinska.
Slovenský plochodrážník Martin Vaculík slaví triumf v Grand Prix Slovinska. | Foto: BSI

Grand Prix Slovinska, úvodní závod MS na ploché dráze v Kršku:

Finále: 1. Vaculík (SR), 2. Lindgren (Švéd.), 3. Dudek (Pol.), 4. Doyle (Austr.).

Průběžné pořadí (po 1 z 12 závodů): 1. Vaculík a Lindgren oba 16, 3. Dudek 13.