19. 10. 2018 8:48
Karel Abraham v královské třídě MotoGP zajel 23. čas.
Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Motegi (Japonsko) - Stejně jako před dvěma týdny v Thajsku byl Jakub Kornfeil i před Velkou cenou Japonska nejrychlejším jezdcem Moto3 v úvodním tréninkovém dnu. Český závodník v dopoledním programu porazil o 108 tisícin španělského rivala Aróna Caneta, odpolední časy na okruhu v Motegi pak ovlivnila mokrá trať. Karel Abraham v královské třídě MotoGP zajel 23. čas.

V horších podmínkách se žádný z jezdců Moto3 nemohl zlepšit a Kornfeil skončil v druhém tréninku dvanáctý. Nejrychlejší byl jeho týmový kolega Marco Bezzecchi z Itálie, za nímž český závodník zaostal o více než sekundu.

Do šestnáctého z 19 závodů mistrovství světa odstartuje Kornfeil jako osmý muž celkové klasifikace. S náskokem 26 bodů na Bezzecchiho je lídrem pořadí Španěl Jorge Martín, který v trénincích zajel až 16. čas.

V MotoGP byl nejrychlejší Ital Andrea Dovizioso, který se bude v Japonsku snažit ještě oddálit opětovnou korunovaci Marca Márqueze ze Španělska. Abraham za ním zaostal o téměř dvě a půl sekundy. Odpoledne sice zajel na částečně mokré trati jedenáctý čas, ale řada jezdců v horších podmínkách vůbec nevyjela.

Jen krátce se na trati objevil pátý muž MS Jorge Lorenzo, ale zraněné zápěstí levé ruky z tréninků v Thajsku jej přinutilo hned zajet zpět do boxů a další účast v Japonsku vzdal.

Tréninky na Velkou cenu Japonska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Motegi:

Moto3: 1. Kornfeil (ČR/KTM) 1:57,740, 2. Canet (Šp./Honda) -0,108, 3. Bastianini (It./Honda) -0,336.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 1:45,358, 2. Crutchlow (Brit./Honda) -0,105, 3. Zarco (Fr./Yamaha) -0,125, …23. Abraham (ČR/Ducati) -2,358.