Šílený karambol. Jezdec Moto3 spadl při kotrmelci v rychlosti 225 km/h přímo na hlavu

Sport Sport
7. 11. 2020 9:38
Neuvěřitelnou kliku měl japonský jezdec Ryusei Yamanaka. Z hororového pádu při tréninku na závod MS silničních motocyklů ve Valencii vyvázl bez větších zranění, a chce dokonce nastoupit do dnešní kvalifikace.
Pád Ryuseie Yamanaky
Pád Ryuseie Yamanaky | Foto: Twitter

Ke karambolu došlo při pátečním tréninku kategorie Moto3, kdy se Yamanaka - slavící mimochodem právě v ten den devatenácté narozeniny - vyvážel za Sergiem Garciou, svým týmovým kolegou ze stáje Estrella Galicia.

V rychlosti 225 km/h však brnkl svým předním kolem o stroj svého parťáka, vyletěl ze sedla a při následném kotrmelci dopadl na hlavu. Mladý Japonec doklouzal do bezpečnostní zóny, kam se k němu okamžitě seběhli pořadatelé a zdravotníci.

Otřesený Yamanaka s nimi naštěstí komunikoval a brzy se dokonce sám postavil na nohy. Přesto zamířil na vyšetření do lékařského centra přímo na okruhu.

Podle posledních zpráv by měl být japonský pilot, který v hodnocení letošního ročníku MS posbíral zatím třináct bodů, v pořádku a hodlá jet i dnešní kvalifikaci na zítřejší Velkou ceny Evropy.

Pád Ryuseie Yamanaky:

 

Právě se děje

před 26 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Stronati je na odchodu do Maďarska

Obránce Patrizio Stronati je na odchodu z Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý fotbalista má namířeno do maďarského klubu Puskás Akadémia. Od vedení Baníku dostal povolení absolvovat v novém působišti lékařskou prohlídku.

"Kluby jsou na podmínkách transferu prakticky domluveny," řekl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann na klubovém webu. "Zbývá ještě doladit některé detaily, absolvovat zdravotní prohlídku a vše definitivně podepsat. Jakmile se tak stane, transfer Patrizia Stronatiho oficiálně oznámíme," uvedl.

Stronati nastupoval za Baník od roku 2018, kdy přišel z Austrie Vídeň. Předtím byl také hráčem Mladé Boleslavi, v Ostravě začínal v roce 2013 s kariérou. V české lize odehrál 147 zápasů a dal deset gólů.

V Puskás Akadémia působí od loňska bývalý olomoucký záložník Jakub Plšek i exslávista Rumun Alexandru Baluta. Tým vede někdejší liberecký kouč Slovák Zsolt Hornyák.

Zdroj: ČTK
Další zprávy