Šílený karambol. Jezdec Moto3 spadl při kotrmelci v rychlosti 225 km/h přímo na hlavu

Sport Sport
7. 11. 2020 9:38
Neuvěřitelnou kliku měl japonský jezdec Ryusei Yamanaka. Z hororového pádu při tréninku na závod MS silničních motocyklů ve Valencii vyvázl bez větších zranění, a chce dokonce nastoupit do dnešní kvalifikace.
Pád Ryuseie Yamanaky
Pád Ryuseie Yamanaky | Foto: Twitter

Ke karambolu došlo při pátečním tréninku kategorie Moto3, kdy se Yamanaka - slavící mimochodem právě v ten den devatenácté narozeniny - vyvážel za Sergiem Garciou, svým týmovým kolegou ze stáje Estrella Galicia.

V rychlosti 225 km/h však brnkl svým předním kolem o stroj svého parťáka, vyletěl ze sedla a při následném kotrmelci dopadl na hlavu. Mladý Japonec doklouzal do bezpečnostní zóny, kam se k němu okamžitě seběhli pořadatelé a zdravotníci.

Otřesený Yamanaka s nimi naštěstí komunikoval a brzy se dokonce sám postavil na nohy. Přesto zamířil na vyšetření do lékařského centra přímo na okruhu.

Podle posledních zpráv by měl být japonský pilot, který v hodnocení letošního ročníku MS posbíral zatím třináct bodů, v pořádku a hodlá jet i dnešní kvalifikaci na zítřejší Velkou ceny Evropy.

Pád Ryuseie Yamanaky:

 

Právě se děje

před 57 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy