Šesté místo je dobré, na pódium jsem neměl, uznal Kornfeil

ČTK ČTK
21. 8. 2016 14:18
Jakub Kornfeil znovu dokázal, že je mistrem jízdy na vodě a ve Velké ceně České republiky třídy Moto3 v Brně si dojel pro 6. místo.
Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil | Foto: Gold & Goose Photography

Brno - Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil opět potvrdil, že se mu na domácí Velké ceně v Brně daří. I při sedmém startu v závodě mistrovství světa na Masarykově okruhu bodoval, dnes dojel šestý. Přestože před startem víkendu věřil, že za deště bude schopen bojovat o stupně vítězů, což se mu nepodařilo, se ziskem deseti bodů byl spokojený.

"Je to hromada bodů, které se počítají. Na pódium jsem dnes neměl, to si musím přiznat. Kdyby mi to někdo řekl před závodem, bral bych to," uvedl Kornfeil, jenž do jedenáctého dílu seriálu výborně odstartoval a na začátku druhého kola byl druhý.

Pak se ale propadl a většinou bojoval ve skupince o sedmé místo. "V úvodu to bylo skvělé. Jenom jsem nedokázal udržet tempo kluků vepředu, což mě štvalo," řekl třiadvacetiletý jezdec.

Kornfeil ocenil práci mechaniků, kteří dobře připravili motocykl, i když podmínky se v Brně výrazně změnily až v neděli. Jen litoval, že se rozhodli vybrat nastavení na slabší déšť. Při závodě totiž opět začalo pršet silněji.

Chválil svou motorku

"Mysleli jsme si, že se vyjede stopa. Jenže při závodě jí bylo více než při ranním warm upu (předzávodním tréninku). Měli jsme motorku udělat měkčí a to jsme neudělali. Zase jsme měli vynikající převodovku a nebýt té, nebyl jsem ani šestý. Motorka jela neskutečně," řekl.

Rodák z Kyjova patří mezi nejzkušenější jezdce v kategorii Moto3 a v Brně se to snažil prodat. Jel hlavou. "Když jsem viděl kluky, jak zrychlují, tak když jsem se necítil, jel jsem si to svoje. Každé kolo stejně, abych ujížděl soupeřům za sebou. To, že mi ujížděli ti vepředu, s tím jsem byl smířený," uvedl Kornfeil.

Dlouho se mu drželo držet za zády skupinu šesti jezdců, v závěru jej ale dva předstihli. "Chtěl jsem je za sebou udržet, jak to šlo. Věděl jsem, že když se dostane někdo dopředu, tak mně může ujet. Cítil jsem je zleva zprava, takže jsem se snažil vždycky do zatáčky najíždět defenzívní stopu a to se mi dařilo až do cíle," vysvětlil. Ocenil ale Itala Enea Bastianiniho, který jej stejně předjel.

Stres před závodem byl obrovský

Přestože si déšť přál, je přesvědčený, že by v popředí jezdil i na suchu, což dokázal při trénincích a v kvalifikaci. "Šance na suchu byly stejné. Nemyslím si, že bychom nebyli konkurenceschopní. Celý víkend jsme byli kolem desítky," podotkl.

Zároveň ale přiznal, že tentokrát byl při domácí Velké ceně nervóznější než v minulých letech. "Bylo tady hodně potenciálních sponzorů, přijel ministr financí pan Babiš. Ten stres byl před závodem ohromný," řekl Kornfeil, jenž se s Andrejem Babišem i osobně setkal. "Byl tu jako politik, ale uvidíme. Třeba ho dokážeme zlomit. Probírali jsme různé věci a dával mi rady. Přátelské," pousmál se.

Kornfeil v současnosti řeší i svoji budoucnost v MS. "Začali jsme jednat už v Rakousku, máme nějaké nabídky. Brzy bude jasno, do Misana," řekl. Jisté prý je, že bude pokračovat v Moto3.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Krize v letectví trvá, letiště odbavilo ve čtvrtletí o 90 procent méně pasažérů

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj, uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

Koronavirová krize v Česku naplno vypukla loni v březnu. Meziroční 90procentní pokles v prvním čtvrtletí je tak z velké částí ještě v porovnání s předkrizovým stavem. Krize výrazně proměnila i vytížení jednotlivých destinací. Zatímco loni cestující z Prahy nejčastěji mířili do Londýna nebo Moskvy, nyní byla nejoblíbenější destinací Dubaj. Následoval Amsterdam a egyptská Hurgada. Letiště během letošního čtvrtletí odbavilo celkem 6943 letů.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy