Salač odstartuje do derniéry v Moto3 z druhé řady

ČTK rav ČTK, rav
13. 11. 2021 13:37
Filip Salač obsadil v kvalifikaci Moto3 ve Velké ceně Valencie silničních motocyklů páté místo. Český jezdec tak odstartuje do závěrečného závodu sezony mistrovství světa z druhé řady.
Filip Salač na KTM týmu PrüstelGP ve Velké ceně Valencie třídy Moto3 2021
Filip Salač na KTM týmu PrüstelGP ve Velké ceně Valencie třídy Moto3 2021 | Foto: CarXpert Prüstel GP

Devatenáctiletý Salač na základě vydařených výsledků v tréninkových jízdách postoupil rovnou do druhé části kvalifikace, v jejímž závěru zajel svůj nejlepší čas 1:39,092.

V poslední Grand Prix před přestupem do vyšší třídy Moto2 tak zaznamenal svůj třetí nejlepší kvalifikační výsledek v sezoně po prvním a druhém místu ze Sachsenringu a Misana.

"Kvalifikace se povedla na jedničku, ztráta na druhé místo byla desetina sekundy. Já mám z dnešního výsledku větší radost než z první řady v Misanu nebo pole position na Sachsenringu," sdělil česká jezdec.

Pro premiérovou pole position v kariéře si dojel v čase 1:38,668 Španěl Pedro Acosta, jenž už přitom minulý týden v Portimau získal s předstihem mistrovský titul.

Kvalifikace na Velkou cenu Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Acosta (Šp./KTM) 1:38,668, 2. Suzuki (Jap./Honda) -0,310, 3. Guevara (Šp./GASGAS) -0,385, …5. Salač (ČR/KTM) -0,424.

Moto2: 1. Corsi (It./MV Agusta) 1:34,956, 2. Vietti (It./Kalex) -0,049, 3. A. Fernández (Šp./Kalex) -0,070.

MotoGP: 1. Martín (Šp./Ducati) 1:29,936, 2. Bagnaia (It./Ducati) -0,064, 3. Miller (Austr./Ducati) -0,389.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Apoštolský nuncius Balvo v Česku končí, přesune se do Austrálie

Zástupce Svatého stolce v Česku arcibiskup Charles Daniel Balvo po třech letech v Česku skončí. Papež František jej pověřil novou misí v Austrálii, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce. Nový velvyslanec Vatikánu pro Českou republiku nebyl zatím jmenován a jeho jméno bude oznámeno v dohledné době. 

Balvův odchod by také mohl vypovídat o tom, že již byl vybrán nástupce pražského arcibiskupa Dominika Duky. Nuncius se aktivně podílel na konzultacích o jeho nástupci. "Proces probíhá diskrétně," napsal před časem Aktuálně.cz s tím, že při výběru konzultuje "řadu osob včetně biskupů, kněží, řeholníků, řeholnic a laiků". S koncem jeho mise by měl být završen i výběr Dukova nástupce.

Podle informací Aktuálně.cz zůstaly v uším výběru tři favorité: královéhradecký biskup Jan Vokál, plzeňský biskup Tomáš Holub a osoba mimo okruh dosavadních katolických hierarchů. "Ostatní již odpadli, mají různé kaňky v životopise nebo funkci odmítli," uvádí pro Aktuálně.cz zdroj obeznámený s problematikou.

Charles Balvo se narodil 29. června 1951 v americkém Brooklynu. Na kněze byl vysvěcen roku 1976 v New Yorku. Studia absolvoval ve Spojených státech a v Římě, kde na Papežské gregoriánské univerzitě získal nejprve licenciát z biblistiky a posléze také doktorát z kanonického práva. Americký duchovní působil v Česku od září 2018, nunciem byl však již jedno tříleté období od roku 1996 do roku 1999.

Zdroj: Martina Heroldová
před 30 minutami

Británie dodává ukrajinské armádě lehké obranné systémy kvůli možnému ohrožení ze strany Ruska. Oznámil to ministr obrany Ben Wallace.

Další zprávy