Ruští plošináři mají první světový titul, Sajfutdinov chce další

ČTK Sport ČTK, Sport
10. 6. 2018 10:33
Závody v polské Vratislavi ovládli ruští jezdci. Přestože rozhodující závod vyhrál Woffinden, Laguta a Sajfutdinov ale rozhodli o titulu pro Rusko.
Emil Salfutdinov.
Emil Salfutdinov. | Foto: ČTK

Vratislav - V premiérovém ročníku Ploché dráhy národů vybojovali historický triumf ruští jezdci. Emil Sajfutdinov, Arťom Laguta a Gleb Čugunov získali pro Rusko vůbec první světový titul na ploché dráze v seniorské kategorii.

Dvoudenní finále v polské Vratislavi vyvrcholilo v sobotu večer takzvaným velkým finále, v kterém Rusové porazili britský tým vedeným dvojnásobným světovým šampionem Taiem Woffindenem.

Britové si zajistili o bod přímý postup do velkého finále. V něm ale podlehli ruským plochodrážníkům, kteří předtím museli svést dodatečný souboj s Polskem. Rozhodující závod vyhrál Woffinden, Laguta a Sajfutdinov však rozhodli o titulu pro Rusko.

"Je to úžasný pocit, neuvěřitelný. Dokázali jsme to a získali historický titul pro Rusko," řekl Sajfutdinov.

"Teď se soustředím na Grand Prix a chci se zapsat do historie i tam. Chci být mistrem světa, udělám pro to všechno," prohlásil. Po květnové Grand Prix České republiky na Markétě je v průběžném pořadí seriálu po dvou závodech pátý.

Plochá dráha národů nahradila mistrovství světa družstev a navazuje na MS dvojic, které se jelo naposledy v roce 1993. Český tým vypadl v kvalifikačním závodě v Manchesteru, kde v boji o postup nestačil na Austrálii.

Plochá dráha národů - finále ve Vratislavi (Polsko):

1. Rusko (Laguta, Sajfutdinov, Čugunov) 45 - vyhrálo velké finále, 2. Británie (Woffinden, Lambert, Cook) 46, 3. Polsko (Janowski, Dudek, Drabik) 36, 4. Dánsko 35, 5. Austrálie 35, 6. Švédsko 32, 7. Německo 23.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Amazon chce za devět miliard dolarů převzít hollywoodské studio MGM, tvrdí americká média

Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.

Společnost MGM Holdings, což je mateřský podnik MGM Studios, podle médií zvažuje prodej studií od konce loňského roku. MGM se řvoucím lvem ve znaku patří k nejslavnějším filmovým studiím a má stoletou tradici, která pokrývá desítky let od zlaté éry Hollywoodu až do dneška. Studio MGM produkovalo mimo jiné filmy jako Ben-Hur nebo Čaroděj ze země Oz. Amazon by díky akvizici významně posílil svou streamingovou službu Prime.

V pondělí oznámily spojení společnost WarnerMedia, která je ve vlastnictví AT&T, s firmou Discovery. Nový podnik bude schopen více investovat do původního obsahu pro streamovací služby. Bude vlastnit více než 100 mediálních značek, včetně filmového studia Warner Bros a televizních stanic HBO, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, Eurosport či Animal Planet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy