Ruští plošináři mají první světový titul, Sajfutdinov chce další

ČTK Sport ČTK, Sport
10. 6. 2018 10:33
Závody v polské Vratislavi ovládli ruští jezdci. Přestože rozhodující závod vyhrál Woffinden, Laguta a Sajfutdinov ale rozhodli o titulu pro Rusko.
Emil Salfutdinov.
Emil Salfutdinov. | Foto: ČTK

Vratislav - V premiérovém ročníku Ploché dráhy národů vybojovali historický triumf ruští jezdci. Emil Sajfutdinov, Arťom Laguta a Gleb Čugunov získali pro Rusko vůbec první světový titul na ploché dráze v seniorské kategorii.

Dvoudenní finále v polské Vratislavi vyvrcholilo v sobotu večer takzvaným velkým finále, v kterém Rusové porazili britský tým vedeným dvojnásobným světovým šampionem Taiem Woffindenem.

Britové si zajistili o bod přímý postup do velkého finále. V něm ale podlehli ruským plochodrážníkům, kteří předtím museli svést dodatečný souboj s Polskem. Rozhodující závod vyhrál Woffinden, Laguta a Sajfutdinov však rozhodli o titulu pro Rusko.

"Je to úžasný pocit, neuvěřitelný. Dokázali jsme to a získali historický titul pro Rusko," řekl Sajfutdinov.

"Teď se soustředím na Grand Prix a chci se zapsat do historie i tam. Chci být mistrem světa, udělám pro to všechno," prohlásil. Po květnové Grand Prix České republiky na Markétě je v průběžném pořadí seriálu po dvou závodech pátý.

Plochá dráha národů nahradila mistrovství světa družstev a navazuje na MS dvojic, které se jelo naposledy v roce 1993. Český tým vypadl v kvalifikačním závodě v Manchesteru, kde v boji o postup nestačil na Austrálii.

Plochá dráha národů - finále ve Vratislavi (Polsko):

1. Rusko (Laguta, Sajfutdinov, Čugunov) 45 - vyhrálo velké finále, 2. Británie (Woffinden, Lambert, Cook) 46, 3. Polsko (Janowski, Dudek, Drabik) 36, 4. Dánsko 35, 5. Austrálie 35, 6. Švédsko 32, 7. Německo 23.

 

Právě se děje

Další zprávy