Rossi je po operaci. Při tréninku si zlomil nohu, desátý titul se opět vzdaluje

Radek Vičík ČTK Radek Vičík, ČTK
Aktualizováno 1. 9. 2017 10:46
Hvězdný Valentino Rossi je v nemocnici. Při tréninku si zlomil nohu a v pátek nad ránem absolvoval operaci. S největší pravděpodobností tak přišel o šanci získat další světový titul, aktuálně byl v pořadí šampionátu čtvrtý.
Valentino Rossi.
Valentino Rossi. | Foto: Jiří Šimeček

Ancona - Hvězdný motocyklista Valentino Rossi si při tréninku v enduru poblíž italského domova v Urbinu zlomil pravou nohu a absolvoval operaci. Devítinásobný mistr světa má podle informací týmu Yamaha frakturu holeně a lýtkové kosti.

Prvotní ošetření proběhlo v v nemocnici v Urbinu, pak byl populární "Doktor" transportován do Ancony, kde se mezi druhou a třetí hodinou ranní trav pátek nad ránem absolvoval operaci. Zákroku se ujal doktor Raffaele Pascarella. 

"Operace proběhla dobře. Když jsem se dnes ráno probudil, cítil jsem se dobře. Ta nehoda mě moc mrzí. Teď se chci co nejdřív vrátit zpátky na motorku a udělám pro to všechno!" uvedl Rossi.

Pravou nohu si Rossi už zlomil před sedmi lety, tehdy v přípravě na domácí Grand Prix v Mugellu. S největší pravděpodobností nyní přišel o šanci získat další světový titul, aktuálně byl v pořadí šampionátu čtvrtý. Poslední tři roky skončil v seriálu vždy na stříbrné příčce.

MotoGP osmatřicetiletý Rossi naposledy kraloval v roce 2009, předtím byl mistrem světa v nižších kubaturách. Naposledy o víkendu v Silverstonu skončil jezdec Yamahy třetí a oslavil jubilejní 300. závod v královské třídě.

Aktuální pořadí MotoGP:

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy