reklama
 
 

Rossiho návrat vzbudil emoce. "Doktor" oslnil výsledkem, Pedrosa kritizoval jeho závodní styl

25. 9. 2017 15:34
Valentino Rossi ozdobil bleskový návrat po zranění bojem o stupně vítězů v závodě MS silničních motocyklů třídy MotoGP na okruhu Motorland Aragon. "Jsem rád za výsledek, kterého jsem dosáhl, ale šampionem je podle mě Marquez," uvedl Ital v cíli.

Alcaňiz - Trvalo jen 23 dní, než se Valentino Rossi poté, co si zlomil nohu, vrátil zpět do sedla motorky. Start populárního "Doktora" vyvolal řadu smíšených emocí.

V kvalifikaci MotoGP na Velkou cenu Aragonie všechny šokoval třetím místem. Po povedeném startu dlouho bojoval o místa na stupních vítězů a konečná pátá pozice byla vzhledem k jeho zdravotnímu stavu malým zázrakem.

"Moc jsem toužil po návratu na motorku. Bral jsem to s chladnou hlavou a nepřipouštěl jsem si nic, co by na mě zvyšovalo tlak. Jsem rád za výsledek, který jsem dokázal, ale šampionem je podle mě Marquez. Z posledních šesti Grand Prix čtyři vyhrál a v Rakousku bojoval o triumf do posledních metrů. Dovizioso může vyhrávat, ovšem nejrychlejší je on," uvedl Rossi v cíli nedělního závodu na trati Motorland Aragon.

"V příštích závodech chci bojovat o stupně vítězů. To, že jsem přišel o Misano, mě hodně naštvalo. Ale občas prostě přijdou špatné chvilky. Co mě fakt těší, je fakt, že návrat přišel téměř okamžitě. Do dalšího závodu chybějí tři týdny, takže mám další čas na rekonvalescenci. Také proto, že po třech podnicích hned po sobě tlak výrazně zesílí," připomněl devítinásobný mistr světa náročný program závěrečné fáze světového šampionátu..

Ovšem především španělští fanoušci a také někteří závodníci kritizovali továrního jezdce Yamahy za nebezpečnou defenzivní jízdu ve chvíli, kdy si bránil pozici před dotírajícími soupeři.

Nejhlasitějším kritikem byl Dani Pedrosa. Pilot Hondy se z šestého místa na startu postupně probil na druhou příčku, přičemž se v závěru Grand Prix na trati "potkal" také s Rossim.

"To, jak se mě na rovince snažil vytlačit na levou stranu, bylo nefér. Tlačit někoho v rychlosti 300 km/h na čáru, kde může spadnout, není zrovna nejlepší věc," prohodil Španěl na adresu italského soupeře a svého předjížděcího manévru v 16. kole.

Rossi následovně Pedrosovu argumentaci lakonicky shodil ze stolu: "Když se mu to nelíbí, tak ať závodí sám. Mně to dělají všichni ostatní, když je chci předjet. Zvlášť v posledních kolech. Možná jsem byl o metr dál, ale tihle jezdci si snad myslí, že jim patří celá trať."

autor: Radek Vičík | 25. 9. 2017 15:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama