Rossiho návrat vzbudil emoce. "Doktor" oslnil výsledkem, Pedrosa kritizoval jeho závodní styl

Radek Vičík Radek Vičík
25. 9. 2017 15:34
Valentino Rossi ozdobil bleskový návrat po zranění bojem o stupně vítězů v závodě MS silničních motocyklů třídy MotoGP na okruhu Motorland Aragon. "Jsem rád za výsledek, kterého jsem dosáhl, ale šampionem je podle mě Marquez," uvedl Ital v cíli.
Valentino Rossi na okruhu Motorland Aragon.
Valentino Rossi na okruhu Motorland Aragon. | Foto: Yamaha Racing

Alcaňiz - Trvalo jen 23 dní, než se Valentino Rossi poté, co si zlomil nohu, vrátil zpět do sedla motorky. Start populárního "Doktora" vyvolal řadu smíšených emocí.

V kvalifikaci MotoGP na Velkou cenu Aragonie všechny šokoval třetím místem. Po povedeném startu dlouho bojoval o místa na stupních vítězů a konečná pátá pozice byla vzhledem k jeho zdravotnímu stavu malým zázrakem.

"Moc jsem toužil po návratu na motorku. Bral jsem to s chladnou hlavou a nepřipouštěl jsem si nic, co by na mě zvyšovalo tlak. Jsem rád za výsledek, který jsem dokázal, ale šampionem je podle mě Marquez. Z posledních šesti Grand Prix čtyři vyhrál a v Rakousku bojoval o triumf do posledních metrů. Dovizioso může vyhrávat, ovšem nejrychlejší je on," uvedl Rossi v cíli nedělního závodu na trati Motorland Aragon.

"V příštích závodech chci bojovat o stupně vítězů. To, že jsem přišel o Misano, mě hodně naštvalo. Ale občas prostě přijdou špatné chvilky. Co mě fakt těší, je fakt, že návrat přišel téměř okamžitě. Do dalšího závodu chybějí tři týdny, takže mám další čas na rekonvalescenci. Také proto, že po třech podnicích hned po sobě tlak výrazně zesílí," připomněl devítinásobný mistr světa náročný program závěrečné fáze světového šampionátu..

Ovšem především španělští fanoušci a také někteří závodníci kritizovali továrního jezdce Yamahy za nebezpečnou defenzivní jízdu ve chvíli, kdy si bránil pozici před dotírajícími soupeři.

Nejhlasitějším kritikem byl Dani Pedrosa. Pilot Hondy se z šestého místa na startu postupně probil na druhou příčku, přičemž se v závěru Grand Prix na trati "potkal" také s Rossim.

"To, jak se mě na rovince snažil vytlačit na levou stranu, bylo nefér. Tlačit někoho v rychlosti 300 km/h na čáru, kde může spadnout, není zrovna nejlepší věc," prohodil Španěl na adresu italského soupeře a svého předjížděcího manévru v 16. kole.

Rossi následovně Pedrosovu argumentaci lakonicky shodil ze stolu: "Když se mu to nelíbí, tak ať závodí sám. Mně to dělají všichni ostatní, když je chci předjet. Zvlášť v posledních kolech. Možná jsem byl o metr dál, ale tihle jezdci si snad myslí, že jim patří celá trať."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy