Česká senzace: Plochodrážník Milík vybojoval historický úspěch. Prohlédněte si fotky plné adrenalinu

Václav Milík se jako první Čech po 14 letech umístil na pódiu Grand Prix. Podívejte se na nejkrásnější fotky dramatického víkendu na Markétě.
Plochodrážník Václav Milík skončil v domácí Grand Prix třetí, když se jako první český jezdec dostal na oválu břevnovského stadionu Markéta do finále
"Když jsem se dostal do finále, tak jsem si říkal, že už to musí vyjít na bednu," řekl Milík novinářům.
Dosavadním historickým maximem od roku 1997, kdy Praha stabilně figuruje v kalendáři seriálu mistrovství světa, byla pátá příčka Antonína Kaspera v roce 1999. Vyhrál Jason Doyle.
Čtyřiadvacetiletý Milík předváděl po celý večer vynikající výkony. Před vyprodaným hledištěm vyhrál dvě z pěti rozjížděk a již před poslední z nich měl zajištěný postup mezi nejlepší osmičku
Foto: Jiří Šimeček
ČTK Jiří Šimeček, susa, ČTK
11. 6. 2017 12:22
Fantastický, úchvatný, skvělý. Václav Milík zažil má za sebou nejlepší víkend kariéry a nejlepší výsledek českého jezdce domácí Grand Prix v historii. Na ploché dráze Na Markétě obsadil třetí místo. Na dramatické závody a českou senzaci si podívejte objektivem fotoreportéra Aktuálně.cz. Tohle jsou nejkrásnější obrázky adrenalinového víkendu v Praze.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Biden poprvé na veřejnosti představil svou kandidátku na viceprezidentku Harrisovou

Demokratický uchazeč o prezidentský úřad Joe Biden ve středu poprvé v rámci kampaně veřejně představil se svou kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou. Její výběr označil za "správnou volbu", která mu pomůže dostat současnou hlavu státu Donalda Trumpa z Bílého domu, píše agentura Reuters.

Oba demokraté se ve středu zúčastnili shromáždění na škole v Bidenově rodném Wilmingtonu ve státě Delaware. Účast v sále byla nízká kvůli koronavirové krizi, poznamenává agentura AP. Senátorku Harrisovou zde demokratický kandidát ocenil jako zkušenou a skvělou političku.

Trump se nechal slyšet, že jej volba senátorky Kamaly Harrisové překvapila; prý se v kampani k Bidenovi chovala neuctivě a podává průměrné výkony.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 18 minutami

Při požáru v domově důchodců na Mělnicku zemřel jeden člověk

 Ranní požár v domově důchodců ve Mšeně na Mělnicku nepřežil jeden člověk, jeden zraněný byl převezen do nemocnice. Na Twitteru to uvedli středočeští záchranáři. Hasiči měli událost hlášenou před 5:00, hořelo v jednom pokoji čtyřpodlažního domu, požár je již uhašen. Evakuováno bylo 61 lidí, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy