Rea získal podruhé za sebou mistrovský titul v superbicích

ČTK ČTK
29. 10. 2016 21:39
Losail (Katar) - Motocyklový jezdec Jonathan Rea je druhým rokem po sobě mistrem světa v superbicích. Devětadvacetiletý Brit si vítězství v šampionátu zajistil druhým místem v dnešní předposlední jízdě sezony pod umělým osvětlením v Kataru. Severní Ir Rea má před nedělním finále nedostižný náskok 55 bodů na týmového kolegu z Kawasaki Toma Sykese. Závod vyhrál další Brit Chaz Davies, jenž zaznamenal páté vítězství po sobě. Český jezdec Karel Abraham, který po sezoně v superbicích končí a vrací se do MotoGP, závod nedokončil.
Jonathan Rea
Jonathan Rea | Foto: Kawasaki Racing

Závěrečný závod mistrovství světa superbiků v Kataru:

První závod: 1. Davies (Brit./Ducati) 33:32,214, 2. Rea (Brit./Kawasaki) -3,904, 3. Guintoli (Fr./Yamaha) -10,498, ...Abraham (ČR/BMW) nedokončil.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 282, 2. Sykes (Brit./Kawasaki) 427, 3. Davies 420, ...18. Abraham 33.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy