Rea přepsal další rekord superbiků, vyhrál už stý závod

22. 5. 2021 17:21
Britský jezdec Jonathan Rea si připsal další rekord. Šestinásobný mistr světa jako první v kategorii superbiků dosáhl na rovnou stovku vítězství a v sobotu v Alcaňizu si pro něj dojel suverénně.
Jonathan Rea slaví stý triumf v MS superbiků-
Jonathan Rea slaví stý triumf v MS superbiků- | Foto: Kawasaki Racing Team

Úvodní závod šampionátu ovládl o téměř čtyři vteřiny před krajanem Alexem Lowesem, třetí skončil Turek Toprak Razgatlioglu. Své umění Rea v srpnu předvede i na autodromu v Mostu.

Čtyřiatřicetiletý Brit dokázal nasbíral 100 prvenství jako jediný mezi motocyklisty v jediné třídě. Legendární Ital Giacomo Agostini je nejúspěšnějším závodníkem MS silničních motocyklů a 122 vítězství rozdělil mezi kubatury do 350 a 500 ccm. Jeho neméně slavný krajan Valentino Rossi byl první ve 115 závodech, a to ve třídách do 125, 250 a 500 ccm i v pozdější MotoGP.

Druhou stovku vítězství načal Rea hned v neděli, kdy vyhrál superpole. V druhém hlavním závodě byl druhý.  Most bude v seriálu superbiků šestou zastávkou 7. a 8. srpna.

Úvodní závody mistrovství světa superbiků v Alcaňizu (Španělsko):

První závod: 1. Rea 33:24,225, 2. Lowes (oba Brit./Kawasaki) -3,965, 3. Razgatlioglu (Tur./Yamaha) -4,008.

Superpole: 1. Rea 19:47,979, 2. Lowes -3,506, 3. Gerloff (USA/Yamaha) -5,051.

Druhý závod: 1. Redding (Brit./Ducati) 34:19,394, 2. Rea -9,856, 3. Lowes -10,434.

Průběžné pořadí MS (po 1 z 13 dílů): 1. Rea 57, 2. Lowes 45, 3. Redding 40.