Podmolovi operoval ruku lékař, který pomohl Kvitové. Skokan na motorce i tak míří na závod MS

Radek Vičík Radek Vičík
23. 3. 2017 13:05
Libor Podmol si při exhibici zlomil kost v dlani, přesto se pokusí startovat ve víkendovém závodě MS ve freestyle motokrosu v polském Krakově. "Ruka je teď po operaci mnohem více rozbitá. Pojedu se tam podívat a rozhodnu se v sobotu ráno," míní závodník.
Libor Podmol smutně hledí na poraněnou ruku.
Libor Podmol smutně hledí na poraněnou ruku. | Foto: Archiv Libora Podmola

Praha - Freestylový motokrosař Libor Podmol si krátce před závodem světového šampionátu přivodil na exhibici ve Vídni zlomeninu kosti v dlani. I přes zranění na víkendové akci Masters od Dirt odjel tři exhibice a předvedl něco kolem 35 skoků.

"Normálně jsem si vše zatejpoval pomocí pásek a rozstřihané kreditky. Nebyl to žádný super výkon, ale na zlomenou dlaň to šlo," prohlásil. Rakouští lékaři mu chtěli dát ruku na čtyři týdny do sádry, to ale Podmol odmítl.

Po příjezdu z Rakouska si ruku nechal ihned zkontrolovat a operovat u chirurga Radka Kebrleho ve Vysokém nad Jizerou, kde byla také tenistka Petra Kvitová. "S panem Kebrlem jednáme s velkou úctou a často je i vtipný. Když mé zranění probíral s kolegy, říkal: Většina pacientů jsou simulanti, koukněte na pana Podmola, ten si se zlomenou rukou objezdí tři exhibice," smál se závodník.

Rentgenový snímek poraněné ruky.
Rentgenový snímek poraněné ruky. | Foto: Archiv Libora Podmola

Mistr světa z roku 2010 vyhrál v letošní sezoně závod v Berlíně, v celkovém pořadí drží druhé místo za úřadujícím šampionem Španělem Maikem Melerem. Před závodem v Krakově se o své startu rozhodne až na místě.

"Ruka je teď po operaci mnohem více rozbitá. Pojedu se tam podívat a rozhodnu se v sobotu ráno. Závodu se zúčastní můj bratr Filip, takže ho minimálně podpořím. Jediné, co mě trochu uklidňuje, je fakt, že se nejhorší výsledek na mistrovství světa škrtá," dodal Podmol.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy