reklama
 
 

Plochodrážní extraligu pojedou opět čtyři týmy, slovenská Žarnovica zůstává

21. 3. 2019 19:02
Plochodrážní extraligu družstev pojedou stejně jako loni čtyři týmy. Pardubice, Markétu Praha a Slaný opět doplní tým slovenské Žarnovice. Nový šampion by měl být znám v druhé polovině září, kdy je na programu závěrečný závod v Pardubicích.

Počet účastníků byl nějakou dobu na vážkách, protože osud slovenského týmu byl nejistý. Extraliga se ale nakonec pojede ve stejném obsazení jako loni.

"Žarnovica dlouho nevěděla, zda bude i nadále v extralize působit, ale nakonec se jim podařilo tým udržet a je předpoklad, že by v některých závodech mohl jejich barvy hájit Martin Vaculík," přiblížil zástupce pražského týmu Pavel Ondrašík na dnešní tiskové konferenci. Vaculík byl loni celkově třináctý v hodnocení prestižní Grand Prix.

Markéta, Pardubice a Žarnovica patří rovněž mezi účastníky první ligy družstev, v níž bude po odmlce staronovým účastníkem Kopřivnice. Úvodní prvoligový závod 28. března na břevnovském oválu v Praze zahájí domácí sezonu.

Pražané by se po dvou letech rádi vrátili na extraligový trůn. "Pořád platí ta vize využívat hlavně české kluky, ale neznamená to, že bychom neměli ty nejvyšší ambice. Loni k tomu nebylo daleko, abychom dokázali vyhrát," připomněl manažer extraligového družstva Tomáš Topinka.

"Když půjdou kluci tak nahoru, jak šli nahoru loni, kdy udělali opravdu velký pokrok, tak nevidím důvod, proč bychom o to zlato neměli jet," doplnil Topinka.

Prostor chce dávat domácím jezdcům co nejvíce. "Absolvujeme v české sestavě ideálně celý rok. Zdeňka Holuba a Filipa Hájka jsme navíc uvolnili do toho žarnovicko-českého týmu, kde budou mít zajištěné starty, zatímco tady bych to musel prostřídávat, což je určitě pozitivní," uvedl Topinka.

Titul v extralize obhajují Pardubice. Osmidílný seriál začne 23. dubna v Praze.

autor: ČTK | 21. 3. 2019 19:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama