Plochodrážní extraligu ovládli jezdci pardubické Zlaté přilby

ČTK ČTK
13. 9. 2018 20:31
O pardubický úspěch v posledním kole se zasloužili Václav Milík, Hynek Štichauer, polský host Grzegorz Zengota a Patrik Mikel, v sestavě byl i Daniel Šilhán.
Lídrem pardubické Zlaté přilby byl Václav Milík.
Lídrem pardubické Zlaté přilby byl Václav Milík. | Foto: Jiří Šimeček

Pardubice - Pardubičtí plochodrážní jezdci se vrátili na extraligový trůn, z kterého je vloni sesadila pražská Markéta. Zlatá přilba mohla ve středečním závěrečném dějství na domácím oválu ve Svítkově přijít o první místo už jen teoreticky a zisk titulu potvrdila třetím vítězstvím v sezoně. Domácí týmovou soutěž ovládli Východočeši potřetí za poslední čtyři roky.

Pražští obhájci titulu skončili v Pardubicích druzí a v konečném pořadí zaostali za Východočechy o čtyři body. V sezoně sice rovněž ovládli tři extraligová kola, jednou ale také pořadí uzavírali, zatímco jejich rivalové ze Zlaté přilby nikdy neskončili hůře než druzí.

Dva extraligové závody vyhráli slánští jezdci a v konečném pořadí zopakovali třetí místo před Žarnovicou. Slovenský tým až na jednu výjimku v podobě druhého místa pokaždé výsledkovou listinu uzavíral.

O pardubický úspěch v posledním kole se zasloužili Václav Milík, Hynek Štichauer, polský host Grzegorz Zengota a Patrik Mikel, v sestavě byl i Daniel Šilhán. Nejúspěšnějším jezdcem večera byl lídr Pražanů Josef Franc.

Extraliga družstev na ploché dráze - závěrečné 8. kolo v Pardubicích:

1. Pardubice 46, 2. AK Markéta 36, 3. Slaný 32, Žarnovica 11.

Konečné pořadí: 1. Pardubice 27 (283), 2. Markéta 23 (255), 3. Slaný 20 (143), 4. Žarnovica 10 (100).

 

Právě se děje

před 10 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

před 54 minutami

Novým mluvčím Evropské komise bude Francouz Eric Mamer

Novým hlavním tiskovým mluvčím Evropské komise (EK) bude Francouz Eric Mamer, který na různých pozicích ve vrcholném orgánu unijní exekutivy pracuje 25 let. Mediálním poradcem budoucí předsedkyně EK Ursuly von der Leyenové se stane její dlouholetý německý spolupracovník Jens Flosdorff.

Ten je v současnosti mluvčím týmu, který připravuje nástup von der Leyenové do čela komise. V posledním desetiletí byl německé političce po boku během jejího působení v roli ministryně obrany i na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Mamer momentálně pracuje jako ředitel pro hospodářskou soutěž v průmyslové sekci komise. Předtím vystřídal v EK několik řídících pozic a byl mimo jiné zástupcem ředitele kabinetu komisaře Günthera Oettingera.
Mamerovou zástupkyní bude Rumunka Dana Spinantová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy