Plochodrážní extraligu ovládli jezdci pardubické Zlaté přilby

ČTK ČTK
13. 9. 2018 20:31
O pardubický úspěch v posledním kole se zasloužili Václav Milík, Hynek Štichauer, polský host Grzegorz Zengota a Patrik Mikel, v sestavě byl i Daniel Šilhán.
Lídrem pardubické Zlaté přilby byl Václav Milík.
Lídrem pardubické Zlaté přilby byl Václav Milík. | Foto: Jiří Šimeček

Pardubice - Pardubičtí plochodrážní jezdci se vrátili na extraligový trůn, z kterého je vloni sesadila pražská Markéta. Zlatá přilba mohla ve středečním závěrečném dějství na domácím oválu ve Svítkově přijít o první místo už jen teoreticky a zisk titulu potvrdila třetím vítězstvím v sezoně. Domácí týmovou soutěž ovládli Východočeši potřetí za poslední čtyři roky.

Pražští obhájci titulu skončili v Pardubicích druzí a v konečném pořadí zaostali za Východočechy o čtyři body. V sezoně sice rovněž ovládli tři extraligová kola, jednou ale také pořadí uzavírali, zatímco jejich rivalové ze Zlaté přilby nikdy neskončili hůře než druzí.

Dva extraligové závody vyhráli slánští jezdci a v konečném pořadí zopakovali třetí místo před Žarnovicou. Slovenský tým až na jednu výjimku v podobě druhého místa pokaždé výsledkovou listinu uzavíral.

O pardubický úspěch v posledním kole se zasloužili Václav Milík, Hynek Štichauer, polský host Grzegorz Zengota a Patrik Mikel, v sestavě byl i Daniel Šilhán. Nejúspěšnějším jezdcem večera byl lídr Pražanů Josef Franc.

Extraliga družstev na ploché dráze - závěrečné 8. kolo v Pardubicích:

1. Pardubice 46, 2. AK Markéta 36, 3. Slaný 32, Žarnovica 11.

Konečné pořadí: 1. Pardubice 27 (283), 2. Markéta 23 (255), 3. Slaný 20 (143), 4. Žarnovica 10 (100).

 

Právě se děje

před 5 minutami

Za vraždu novorozence v Karviné soud potvrdil matce 17 let vězení

Za vraždu novorozence v Karviné si jeho dvaatřicetiletá matka definitivně odpyká trest 17 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se žena odvolala. Tělíčko dítěte našel loni v červenci bezdomovec v kontejneru na odpadky. Těhotenství obžalovaná tajila, podle znalců dítě zabila krátce po jeho narození. Policie po zadržení ženy uvedla, že k dopadení pomohla DNA.

"Odvolání obžalované není důvodné. Není pochyb o tom, že to byla obžalovaná, kdo dítě porodil, a že její jednání vedlo k usmrcení dítěte. Dítě usmrtila po předchozím uvážení. Věděla, že je těhotná, nijak se na to nepřipravovala," uvedl soudce Vladimír Hendrych. Ženě hrozil trest v rozmezí 15 až 20 let, podle soudce je uložený trest přiměřený všem okolnostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy