Plochodrážní extraligu ovládli jezdci pardubické Zlaté přilby

ČTK ČTK
13. 9. 2018 20:31
O pardubický úspěch v posledním kole se zasloužili Václav Milík, Hynek Štichauer, polský host Grzegorz Zengota a Patrik Mikel, v sestavě byl i Daniel Šilhán.
Lídrem pardubické Zlaté přilby byl Václav Milík.
Lídrem pardubické Zlaté přilby byl Václav Milík. | Foto: Jiří Šimeček

Pardubice - Pardubičtí plochodrážní jezdci se vrátili na extraligový trůn, z kterého je vloni sesadila pražská Markéta. Zlatá přilba mohla ve středečním závěrečném dějství na domácím oválu ve Svítkově přijít o první místo už jen teoreticky a zisk titulu potvrdila třetím vítězstvím v sezoně. Domácí týmovou soutěž ovládli Východočeši potřetí za poslední čtyři roky.

Pražští obhájci titulu skončili v Pardubicích druzí a v konečném pořadí zaostali za Východočechy o čtyři body. V sezoně sice rovněž ovládli tři extraligová kola, jednou ale také pořadí uzavírali, zatímco jejich rivalové ze Zlaté přilby nikdy neskončili hůře než druzí.

Dva extraligové závody vyhráli slánští jezdci a v konečném pořadí zopakovali třetí místo před Žarnovicou. Slovenský tým až na jednu výjimku v podobě druhého místa pokaždé výsledkovou listinu uzavíral.

O pardubický úspěch v posledním kole se zasloužili Václav Milík, Hynek Štichauer, polský host Grzegorz Zengota a Patrik Mikel, v sestavě byl i Daniel Šilhán. Nejúspěšnějším jezdcem večera byl lídr Pražanů Josef Franc.

Extraliga družstev na ploché dráze - závěrečné 8. kolo v Pardubicích:

1. Pardubice 46, 2. AK Markéta 36, 3. Slaný 32, Žarnovica 11.

Konečné pořadí: 1. Pardubice 27 (283), 2. Markéta 23 (255), 3. Slaný 20 (143), 4. Žarnovica 10 (100).

 

Právě se děje

před 37 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy