První pražskou Grand Prix ovládl Zmarzlik, Milík skončil bez bodů

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 18. 9. 2020 22:24
Obhájce titulu Bartosz Zmarzlik vyhrál v pátek první z dvojice plochodrážních Grand Prix v Praze. Václavu Milíkovi závod nevyšel. Český závodník na divokou kartu nezískal ani bod a skončil tak i za náhradníkem Eduardem Krčmářem, jenž měl jeden bod.

Polský jezdec ve finále porazil druhého Tai Woffindena z Británie, jenž v Břevnově zvítězil v letech 2013 až 2015, a třetího Slováka Martina Vaculíka. Čtvrtý skončil Emil Sajfutdinov z Ruska, ten v Praze vyhrál před 11 lety.

Zmarzlik se v průběžném pořadí šampionátu vyšvihl do čela před švédského Fredrika Lindgrena, který vypadl v semifinále.

Milík ani v jedné z pěti rozjížděk základní části nedokázal dojet lépe než na čtvrtém místě. Krčmář ho porazil ve vzájemném souboji v první jízdě a dosáhl tak na jeden bod v průběžné tabulce seriálu. Milík zůstává zatím na nule. Bilanci si bude moci vylepšit hned v druhé Grand Prix České republiky, v níž bude opět držitelem divoké karty.

Stadion na Markétě je jediným místem mimo Polska, který hostí podniky zkrácené sezony světového šampionátu na krátké ploché dráze. Druhý pražský závod - a celkově šestý - se jede už v sobotu, seriál vyvrcholí začátkem října dvěma podniky v Toruni.

Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze:

Finále: 1. Zmarzlik (Pol.), 2. Woffinden (Brit.), 3. Vaculík (SR), 4. Sajfutdinov (Rus.).

Další pořadí: 5. Lindgren (Švéd.), 6. Doyle (Austr.), 7. Laguta (Rus.), 8. Madsen (Dán.), …16. Krčmář 1 bod, 17. Milík, 18. Kvěch (všichni ČR) oba 0.

Průběžné pořadí MS (po 5 z 8 závodů): 1. Zmarzlik 79, 2. Lindgren 78, 3. Woffinden 71, …18. Krčmář 1.