Pilát se představí na FMX Gladiator Games i se zlomenou nohou

ČTK ČTK
1. 11. 2019 12:19
Pražskou O2 arenu v sobotu opět po roce ovládne freestyle motokros, uskuteční se zde již 19. ročník exhibičního závodu FMX Gladiator Games.
Petr Pilát.
Petr Pilát. | Foto: Jiří Šimeček

Pouze v roli moderátora se na něm představí nejlepší český freestyle jezdec Libor Podmol, který ještě není fit po vážném květnovém zranění. Ani pokračující problémy po letní zlomenině nohy ale nezabrání v účasti dalšímu přednímu domácímu závodníkovi Petru Pilátovi.

Pilát si v polovině června zlomil při skákání na trampolíně nohu a ještě se nevyléčil. "V jednu dobu se to začalo zlepšovat, tak jsem asi týden začal jezdit. Závodil jsem v Německu, ale bolest se znovu ozvala a na vyšetření jsem se dozvěděl, že je noha opět zlomená," řekl Pilát na dnešní tiskové konferenci. Léčbu mu navíc komplikoval zánět, který má v noze i nyní.

Po konzultaci s lékařem, kterého pozval i na show, se přesto rozhodl v Praze v sobotu skákat. "Byl jsme na rentgenu a kost je půl centimetru od sebe. Na operaci teď nemůžu, neboť bych prý mohl o nohu přijít. Doktor ale říkal, že horší to být nemůže, takže jsem se rozhodl, že budu skákat. Jsem srdcař a na Gladiátorech jsem chyběl jen dvakrát kvůli zranění. Snad mi diváci odpustí, že tentokráte nebudu skákat na 101 procent, ale jen na 99," uvedl Pilát.

Vedle Piláta se na FMX Gladiator Games představí trojnásobný mistr světa Remi Bizouard z Francie, jeho krajan David Rinaldo, Němec Luc Ackermann, Adam Jones z USA nebo Španěl Edgar Torronteras, který v roce 2000 závodil v Brně na první freestylové motokrosové show v Česku. Domácí barvy budou s Pilátem hájit například Filip Podmol, Matěj Česák nebo František Máca.

"Věřím, že hodně diváků odejde z arény s tím, že lepší freestylovou show ještě nikdy neviděli," uvedl hlavní organizátor Marek Rejman. "Doufám, že se nám podařilo s Liborem Koreněm připravit nejvydařenější ročník. To ale říkáme a přejeme si každý rok. Věříme však, že to tak je. Opět zde bude špička světového freestyle motokrosu," řekl Rejman.

Jeho tým připravil oproti loňsku vylepšenou scénu. "Nejdůležitější jsou ale výkony kluků. Jako vždy si pak přeji, aby všichni vše ve zdraví přežili a všichni jsme se sešli na after party," dodal Rejman.

Novinkou oproti minulému roku je setkání fanoušků s jezdci, které se uskuteční bezprostředně před show. Od 16 hodin bude pro diváky zpřístupněné zázemí O2 areny. "Opět jsme se vrátili k Meet & Greet a já jsem si navíc vymyslel u té příležitosti talk show, aby tam nebylo jen ticho. Budu se snažit všechny vyzpovídat a už teď vymýšlím peprné otázky," řekl Libor Podmol.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud potvrdil Dudovu výhru ve volbě prezidenta

Polský nejvyšší soud potvrdil, že nedávné prezidentské volby jsou platné. Otevřel tak k cestu k tomu, aby prezident Andrzej Duda, který v nich svůj post obhájil, složil tento čtvrtek přísahu před oběma komorami parlamentu. Duda je blízkým spojencem vládnoucí národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost.

Nejvyšší soud dostal asi 5800 stížností od voličů i štábu Dudova protikandidáta, varšavského primátora Rafala Trzaskowského. Ten se ohrazoval proti chování veřejnoprávní Polské televize, která podle něho za veřejné peníze připravovala volební materiály Andrzeje Dudy. Volební tým Trzaskowského poukazoval na to, že členové vlády se zapojili do volební kampaně ve prospěch Dudy. Informoval i o údajných trestných činech provázejících volby, například ničení volebních lístků, uvedl portál onet.pl. Podle soudců tým Trzaskowského nedodal nutné důkazy týkající se času a míst, kde se údajně takové incidenty staly.

Celkem nejvyšší soud jako oprávněné uznal asi 90 stížností. Důvody, kvůli kterým je lidé podávali, ale podle něho neměly dopad na výsledek hlasování. Ve druhém kole prezidentských voleb konaném 12. července získal Duda 51,03 procenta hlasů, Trzaskowski 48,97 procenta. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zásahová jednotka zadržela muže s údajnou bombou v kyjevské bance, domáhal se schůzky s médii

Zásahová jednotka ukrajinské tajné služby zadržela muže, který v jedné bance v kancelářském centru v Kyjevě vyhrožoval odpálením improvizované bomby. Muž původem z Uzbekistánu se domáhal schůzky s médii a právě během ní jej komando zatklo, uvedl list Ukrajinska pravda na svém webu.

"Teroristu jsme zajali živého. K výbuchu nedošlo. Na místě jsou pyrotechnici. A příště bude soud a dlouhý pobyt ve vězení," oznámil náměstek ministra vnitra Anton Heraščenko.

Právě Heraščenko původně oznámil, že na policii v poledne zavolala vedoucí pobočky Universal Bank v kancelářském centru Leonardo a oznámila, že do pobočky vešel neznámý nejvýše pětatřicetiletý muž, který řekl, že má v batohu bombu, a požádal o telefonický kontakt s policií. "Zaměstnanci pobočky objekt opustili, vedoucí na místě na vlastní přání zůstala," citovala Heraščenka agentura Interfax-Ukrajina.

Později Heraščenko na facebooku identifikoval muže jako uzbeckého občana Suchroba Karimova a zveřejnil jeho snímek (vedle podezřelého sedí pracovnice banky, která odmítla pobočku opustit).

"Podle jeho příspěvků na sociálních sítích je to psychicky nevyrovnaný člověk. Nevíme zatím, nakolik jsou jeho záměry vážné, a zda skutečně má u sebe výbušniny. Proto byla vybrána strategie jednání," uvedl Heraščenko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy