Pilát se představí na FMX Gladiator Games i se zlomenou nohou

ČTK ČTK
1. 11. 2019 12:19
Pražskou O2 arenu v sobotu opět po roce ovládne freestyle motokros, uskuteční se zde již 19. ročník exhibičního závodu FMX Gladiator Games.
Petr Pilát.
Petr Pilát. | Foto: Jiří Šimeček

Pouze v roli moderátora se na něm představí nejlepší český freestyle jezdec Libor Podmol, který ještě není fit po vážném květnovém zranění. Ani pokračující problémy po letní zlomenině nohy ale nezabrání v účasti dalšímu přednímu domácímu závodníkovi Petru Pilátovi.

Pilát si v polovině června zlomil při skákání na trampolíně nohu a ještě se nevyléčil. "V jednu dobu se to začalo zlepšovat, tak jsem asi týden začal jezdit. Závodil jsem v Německu, ale bolest se znovu ozvala a na vyšetření jsem se dozvěděl, že je noha opět zlomená," řekl Pilát na dnešní tiskové konferenci. Léčbu mu navíc komplikoval zánět, který má v noze i nyní.

Po konzultaci s lékařem, kterého pozval i na show, se přesto rozhodl v Praze v sobotu skákat. "Byl jsme na rentgenu a kost je půl centimetru od sebe. Na operaci teď nemůžu, neboť bych prý mohl o nohu přijít. Doktor ale říkal, že horší to být nemůže, takže jsem se rozhodl, že budu skákat. Jsem srdcař a na Gladiátorech jsem chyběl jen dvakrát kvůli zranění. Snad mi diváci odpustí, že tentokráte nebudu skákat na 101 procent, ale jen na 99," uvedl Pilát.

Vedle Piláta se na FMX Gladiator Games představí trojnásobný mistr světa Remi Bizouard z Francie, jeho krajan David Rinaldo, Němec Luc Ackermann, Adam Jones z USA nebo Španěl Edgar Torronteras, který v roce 2000 závodil v Brně na první freestylové motokrosové show v Česku. Domácí barvy budou s Pilátem hájit například Filip Podmol, Matěj Česák nebo František Máca.

"Věřím, že hodně diváků odejde z arény s tím, že lepší freestylovou show ještě nikdy neviděli," uvedl hlavní organizátor Marek Rejman. "Doufám, že se nám podařilo s Liborem Koreněm připravit nejvydařenější ročník. To ale říkáme a přejeme si každý rok. Věříme však, že to tak je. Opět zde bude špička světového freestyle motokrosu," řekl Rejman.

Jeho tým připravil oproti loňsku vylepšenou scénu. "Nejdůležitější jsou ale výkony kluků. Jako vždy si pak přeji, aby všichni vše ve zdraví přežili a všichni jsme se sešli na after party," dodal Rejman.

Novinkou oproti minulému roku je setkání fanoušků s jezdci, které se uskuteční bezprostředně před show. Od 16 hodin bude pro diváky zpřístupněné zázemí O2 areny. "Opět jsme se vrátili k Meet & Greet a já jsem si navíc vymyslel u té příležitosti talk show, aby tam nebylo jen ticho. Budu se snažit všechny vyzpovídat a už teď vymýšlím peprné otázky," řekl Libor Podmol.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy