Pilát obhájil freestylový titul, vyhrál i druhý závod domácího šampionátu

Sport Sport
27. 9. 2016 9:30
Petr Pilát obhájil titul českého šampiona ve freestyle motokrosu. Při neúčasti Libora Podmola v úvodním podniku mu k celkovému triumfu stačil v neděli v druhém závodě v Poříčí nad Sázavou bod. Pilát však neponechal nic náhodě a znovu zvítězil. "Podmínky ale byly velice náročné, protože nám sluníčko svítilo přímo do očí. Takže jsme skákali skoro poslepu. Libor ale ve finále udělal jednu malinkou chybičku, a to asi rozhodlo,“ uvedl Pilát, který svého rivala porazil o dva body. Oba české reprezentanty čeká o víkendu sedmý díl světového šampionátu, který hostí španělský Jerez.
Petr Pilát.
Petr Pilát. | Foto: Archiv Petra Piláta
 

Právě se děje

před 54 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy